Ana sayfa İstanbul Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

264
2

Beyoğlu Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Beyoğlu İstiklal Caddesi Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler yazımızda, Beyoğlu Yapılacak Şeyler, İstiklal Caddesi, Beyoğlu’nda Nerede Yemek Yenir, Beyoğlu’nda Nerede Ne Yenir, Beyoğlu Otelleri konularını bulabilirsiniz.

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

Tünel Meydanı

Beyoğlu – Karaköy arasında çalışan Finiküler hattı, getirdiği bir çok yenilikle tanınan Padişah Abdülaziz tarafından Mühendis Eugene Henry Gavand’a yaptırılmış. Londra ve New York Metroları‘ndan sonra Dünya’daki 3. Metro hattı olan Tünel Metro’su, 1871-1876 yılları arasında inşa edilmiş.
Bu metro hattının ilginç bir hikayesi de var. Mösyö Gavand 1867 yılının sıcak bir yaz gününde Haliç kıyılarından, Beyoğlu’na kadar yokuş yukarı yürümüş. Sıcaktan ve yorgunluktan bunalan Mösyö Gavand’ın aklına buraya bir Tünel yapma fikri gelmiş. Projesini Sultan Abdülaziz’e iletmiş. Padişah tarafından da sevilen ve onay verilen proje hayata geçirilmiş.
İlk başlarda halk tarafından hiç sevilmeyen ve „İnsan ölmeden neden bir fare deliğine girsin ki“ sözleriyle karşılanan Tünel, günümüzde en çok yolcu taşıyan Metro Hatlarından biri.
İlk hizmete açıldığında tünel gaz lambaları ile aydınlatılmış. Deneme amaçlı bir süre hayvan taşınmış.

Tünel Meydanı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Tünel

Beyoğlu Tünel

Alman Lisesi

1872 yılında Alman Mimar F.M. Cumin tarafından yapılmış.

Alman Lisesi’ni Haritada Görün

İsveç Konsolosluğu

Avusturyalı Mimar Pulgher 1870 yılında tamamlanan bina o zamandan günümüze kadar İsveç Elçiliği olarak kullanılıyor. 18. yy.‘da ahşap olarak yapılan bina 1818 yılında çıkan yangında tamamen harap olmuş.

İsveç Konsolosluğu’nu Haritada Görün

Botter Apartmanı

İstanbul’daki en iyi Art Nouveau tarzı yapılardan biri olan Botter Apartmanı, 1900 yılında İtalyan Mimar Raimondo D’Aronco tarafından yapılmış.
Binanın sahibi, J. Botter, Saray’ın en iyi ve en sevilen terzilerinden biriymiş. Burayı hem ev hem de işyeri olarak uzun yıllar kullanmış.

Botter Apartmanı’nı Haritada Görün

Rus Konsolosluğu

Rus Konsolosluğu 1837-1845 yılları arasında Giuseppe Fossatti tarafından yapılmış. Bina, 1905 yılında İtalyan G. Semprini tarafından restore edilmiş.

Rus Konsolosluğu’nu Haritada Görün

Hollanda Konsolosluğu

Neo Klasik tarzında yapılan Hollanda Konsolosluğu 1855 yılında Fossatti Kardeşler inşa edilmiştir. İtalyan olan Fossatti Kardeşler, İstanbul’a gelmeden önce uzun yıllar Moskova’da mimarlık yapmışlar ve Saray Mimarlığı’na kadar yükselmişlerdir.
İstanbul’da, Rus Konsolosluğu ve Hollanda Konsolosluğu dışında, Galata’da San Pietro ve Paolo Kiliseleri’ni de inşa etmişlerdir. Ayrıca Ayasofya’nın restorasyonunu yapmışlardır.

Hollanda Konsolosluğu’nu Haritada Görün

Santa Maria Draperis Kilisesi

Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında bulunan Kilise’nin girişinde Meryem Ana’nın bir mozaiğini görüyoruz. Buraya ilk defa 17. yy’da bir kilise yapılmış. Fakat yangın ve depremlerde çok hasar görmüş. Bugünkü kilise, 1904 yılında, G. Semprini tarafından yapılmış.

Santa Maria Draperis Kilisesi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Noktalar

Beyoğlu Gezilecek Noktalar

Salt Beyoğlu

Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda olan Salt Beyoğlu, Garanti Bankası tarafından kurulmuş. Sanat ve kültür alanlarında bir çok hizmet veren binanın üst katında Robinson Crusoe 389 Kitabevi, alt katında ücretsiz girebileceğiniz bir sinema salonu bulunuyor. Daha çok belgesel nitelikli seçkin filmleri burada seyredebilirsiniz.

Salt Beyoğlu’nu Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Noktalar

Beyoğlu Gezilecek Noktalar

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi

Borusan Holding tarafından açılan Borusan Kültür ve Sanat Merkezi çağdaş sanatı desteklemek amacıyla 1997‘de kurulmuş. Türkiye’nin en iyi orkestralarından biri olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’na başarılı gençleri kazandırmak amacıyla kurulan Borusan Çocuk Korosu da çalışmalarını bu binada sürdürüyor. Ayrıca genç ve yetenekli müzisyenlere destek vermek amacıyla açılan Borusan Kocabıyık Vakfı da bu binada hizmet veriyor.

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Saint Antuan Kilisesi

Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda yer alan Saint Antuan Kilisesi, İtalyan Mimar Giulio Mongeri tarafından Neo Gotik tarzında inşa edilmiş ve 1913 yılında açılmıştır.

Saint Antuan Kilisesi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Mısır Apartmanı

Osmanlı İmparatorluğu döneminde, Mısır Valisi (Hidivi) Abbas Halim Paşa’nın ikametgahı olan bina, 1910 yılında Mimar Hovsep Aznavur tarafından inşa edilmiş.
Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra binanın içi restore edilerek katlara ayrılmış ve Mısır Apartmanı adı verilmiştir.

Mısır Apartmanı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Aznavur Pasajı

Ermeni Aznavur Ailesi tarafından , Art Nouveau tarzında 20. yy’ın başlarında inşa edilmiş. Eskiden, Aznavur Pasajı‘nın üst katlarında Aznavur Ailesi ikamet edermiş.
Günümüzde, takı, aksesuar ve çeşitli kıyafetlerin satıldığı küçük dükkanları görüyoruz.

Aznavur Pasajı’nı Haritada Görün

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

Hacopulo Pasajı

İstiklal Caddesi’nin en tarihi yapılarından olan, Hacopulo Pasajı, 1871 yılında yaptırılmış. Hacopulo Pasajı‘nı kimin yaptırdığı tam olarak bilinmiyor. Bazı kaynaklarda Rum Terzi Hacopulo tarafından inşa ettirildiği söylenirken, bazılarında Rum Tüccar M. Hacopulo, Rum Banker Kiryako John Hacopulo veya Galatalı Banker Yorgo Zarifi Hacopulo gibi farklı isimleri görüyoruz.
Namık Kemal’in sürgüne gönderilmesine sebep olan İbret Gazetesi burada bir dükkanda basılırmış. Ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in babasının eczanesi de bu pasajdaymış. Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında olan pasaj günümüzde bir çok kafeye ev sahipliği yapıyor.

Hacopulo Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Beyoğlu Gezilecek Yerler Yapılacak Şeyler

Panayia Rum Ortodoks Kilisesi

Hacopulo Pasajı‘nın içine girip soldaki merdivenlerden yukarı çıktığımızda Panayia Rum Ortodoks Kilisesi’ne ulaşıyoruz. Kilise 1807 yılında açılmış ve 1893 yılında restorasyondan geçmiş.

Panayia Rum Ortodoks Kilisesi’ni Haritada Görün

Elhamra Han

Elhamra Han, 1922 yılında Ekrem Hakkı Ayverdi tarafından Neo Klasik tarzında yapılmış.
Hanın içinde açılan Elhamra Sineması döneminin en şık ve iyi sinema salonlarından biriymiş. Atatürk de fırsat bulduğunda burada film seyredermiş. 1999 yılında buradaki sinema salonu yanmış.

Elhamra Han’ı Haritada Görün

Galatasaray Lisesi

Tarihi 1512 yılına kadar uzanan Galatasaray Lisesi, bugünkü görünümüne 1868 yılında Sultan Abdülaziz zamanında kavuşmuştur.
İlk defa, 16. yy’da, Topkapı Sarayı’nda verilen eğitimlere destek vermesi amacıyla, Sultan II. Beyazıt tarafından kurulmuştur. Galatasaray Lisesi; İstanbul’da, İstanbul Üniversitesi’nden sonra en eski eğitim kurumudur.
19. yy’da Osmanlı İmparatorluğu’nun batılılaşma ve modernleşme çalışmalarına hız verince, buradaki eğitim binaları genişletilmiş ve yenilenmiştir. Sultan Abdülaziz‘in, Fransız eğitim modelini getirmesiyle, Fransızca dersleri de başlamıştır.

Galasaray Lisesi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Galatasaray Meydanı

İsmini Galatasaray Lisesi’nden alan meydan, günümüzde çeşitli protesto gösterilerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü.

Örs Turistik İş Merkezi

Ermeni ailesi Esayanlar tarafından 20. yy’ın başında yaptırılan bina , İstiklal Caddesi’nin en güzel yerlerinden biri.

Örs Turistik İş Merkezi’ni Haritada Görün

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

Yemek Kulubü-Markiz Pastanesi

Eskiden, Markiz Pastanesi olarak bilinen mekanın yerinde şimdi Yemek Kulubü hizmet veriyor.

Yemek Kulubü-Markiz Pastanesi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Yapılacak Şeyler

Beyoğlu Yapılacak Şeyler

Atlas Pasajı

Atlas Pasajı, Sultan Abdülmecid ve Sultan Abdülaziz zamanlarının ünlü bankeri Ermeni Agop Koçeoğlu tarafından 1870 yılında inşa ettirilmiş. Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında olan pasajda Sultan Abdülaziz’in özel bir dairesi de varmış. Koçeoğlu Ailesi, binayı Ermeni Kilisesi’ne devretmiş. Roma’daki bir pasajdan esinlenirek yaptırılan bina 1930 yılında Borovalı Kardeşler tarafından satın alınmış. Bir süre Borovalı Han olarak adlandırılan Atlas Pasajı’nda, dönemin en ünlü ve en güzel bale ve tiyatro eserleri sergilenirmiş.

Atlas Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Çiçek Pasajı

1870 yılında Yunanlı Mimar Kleanthes Zano tarafından Cite de Pera adıyla inşa edilmiş. Açıldığı dönemde, gaz lambaları ile aydınlatılan ve musluklarından su akan, bölgenin en lüks apartman daireleri buradaymış. Daha sonraları, döneminin son moda kıyafetleri tasarlayan terziler burada hizmet vermiş.
Beyoğlu Gezilecek Yerler arasında ilk sıralarda olan Çiçek Pasajı 2005 yılında kapsamlı bir onarımdan geçmiş ve halen yerli ve yabancı turistlerin en çok sevdiği yerlerden biri.

Çiçek Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler
Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Galatasaray Postanesi

1875 yılında Ermeni Mimar Theodor Sıvacıyan tarafından cephesi mermer olarak yapılmış. Bina, 1907 yılında Postane Telgraf Nezareti tarafından satın alınmış. Bir dönem, İngiliz ve Alman Telgraf Şirketleri de aynı binada hizmet veriyormuş. İstanbul Radyosu , BBC ve Alman radyoları da buradan yayın yapmışlar. Galatasaray Postanesi, 1977 yılında tamamen yanmış. Daha sonra onarılan bina, 1998 yılında müzeye dönüştürülmüş.

Beyoğlu Yapılacak Şeyler

Beyoğlu Yapılacak Şeyler

Sahne Sokak

Uzun yıllar Beyoğlu Balık Pazarı olarak bilinen sokakta, bugün daha çok turistlere yönelik hediyelik eşya satan dükkanları görüyoruz. Sokakta bulunan Şampiyon Kokoreç yıllardır en sevilen yerlerden biri.

Sahne Sokak Haritada Görün

Beyoğlu Yapılacak Şeyler

Beyoğlu Yapılacak Şeyler
Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Halep Pasajı

1885 yılında M. Hacar Aleppo tarafından yaptırılmıştır. Son moda, takı ve aksesuar mağazaları burada bulabilirsiniz.

Halep Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Avrupa Pasajı

İstiklal Caddesi’nin en güzel pasajlarından biri olan Avrupa Pasajı, Mimar Pulgher tarafından 1870 yılında yapılmış. Pariste’de bir benzeri olan pasaja, Aynalı Pasaj da denir. Eskiden burayı aydınlatmak için yakılan gaz lambalarının ışığını yansıtmak amacıyla aynalar kullanılırmış.

Avrupa Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Anadolu Han – Rumeli Han- Afrika Han

Anadolu Han, Rumeli Han ve Afrika Han 19. yy’da Ragıp Paşa tarafından yaptırılmış. Ragıp Paşa uzun yıllar boyunca Sultan II. Abdülhamid’in danışmanlığını yapmış ve en güvendiği kişilerden biriymiş. Kardeşi Arif Bey , yıllarca II. Abdülhamid’in Saray Doktorluğu’nu yapmış. Sultan II. Abdülhamid Padişahlıktan ayrılıp yerini V. Mehmet’e bıraktıktan sonra Ragıp Paşa, Midilli Adası’na sürgüne gönderilmiş.
Anadolu Han, Rumeli Han ve Afrika Han’larının isimleri Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyet kurduğu kıtaları temsil ediyor.
Anadolu Han günümüzde Flo Mağazası’na ev sahipliği yapıyor.

Anadolu Han’ı Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Mango Binası

Eskiden burada Vakko Mağazası vardı. Vakko Ailesi servetini, şapka devrimi sonrasında kazanmış. Fes yasaklandıktan sonra, Kapalıçarşı’da bir şapka dükkanı açmışlar. Daha sonra Beyoğlu’nda şimdiki Mango Mağazası’nın bulunduğu yerde çok şık bir yer açmışlar. Beyoğlu’nda açılan mağaza Nişantaşı’na taşınınca, buraya Mango Mağazası açılmış.

Mango Binası’nı Haritada Görün

Aya Triada Beyoğlu Rum Ortodoks Kilisesi

1882 yılında, P. Kampanaki tarafından inşa edilmiş. Güzel bir bahçesi de bulunan Kilise, Osmanlı İmparatorluğu, İstanbul’un fethettikten sonra yapılan en büyük kilisedir. O döneme kadar kiliselerin kubbeli yapılmasına da izin verilmemiş. Kubbe yapılma izni ilk defa Aya Triada Kilisesi ile birlikte hayata geçirilmiş.

Aya Triada Beyoğlu Rum Ortodoks Kilisesî’ni Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Fransız Büyükelçiliği

Fransız Büyükelçiliği 1868 yılında Fransız Mimar M. Carre tarafından yapılmış. Binada aynı zamanda Fransız Kültür Merkezi de hizmet vermektedir. Fransız Kültür Merkezi kapsamında Fransızca Dil Kursları verilmektedir. Aynı yerde daha önce Veba Hastanesi varmış.

Fitaş Sineması

1960 yılında hizmet vermeye başlamış.

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Reboul Eczanesi

Jean Cezar Reboul tarafından kurulmuş. Jean Cezar Reboul, Fransa’da eczacılık eğitimi almış. İstanbul‘a 1895 yılında inşaat mühendisi olan babasını ziyaret için gelmiş. İstanbul’u çok sevdiği için, burada kalıp bir eczane açmak istemiş ve Rebul Eczanesini kurmuş. 1920 yılında eczacılık fakültesinde okuyan Kemal Müderrisoğlu adında bir genç bu eczaneyi çok sevdiğini ve staj yapmak istediğini söyleyerek başvurmuş. Jean Cezar Reboul, burada çalışanların mutlaka Fransızca bilmesi gerektiğini söylediği için 1 yıl Fransızca Dil Eğitimi alan genç, sonunda burada işe kabul edilmiş. Jean Cezar Reboul, Kemal Müderrisoğlu’nu oğlu gibi sevmiş ve 1938 yılında emekli olurken Rebul Eczanesini ona devretmiş. Eczane halen, Kemal Müderrioğlu’nun oğlu Mehmet Müderrisoğlu tarafından işletilmektedir.
Fransa’nın Provence bölgesinden getirilen lavantalarla imal edilen Rebul Kolonyası günümüzde de çok sevilmektedir.

Ağa Camii

1595 yılında Hüseyin Ağa tarafından yaptırılan Camii, 1934 yılında bugünkü halini almış. Demirören İstiklal yapılırken büyük hasar gören camii, kapsamlı bir onarımdan geçerek 2014 yılında tekrar ibadete açılmıştır.

Ağa Camii’ni Haritada Görün

Demirören İstiklal

Binanın tarihi 20. yy’ın başına kadar gidiyor. 1950 yılına kadar burada Saray Muhallebicisi ve bir sinema hizmet veriyormuş. Daha sonra çıkan yangında bütün bina hasar almış ve kullanılamaz duruma gelmiş.
1980 yılında Demirören Holding tarafından satın alınan bina şu anda Demirören İstiklal olarak hizmet veriyor.

Demirören İstiklal’i Haritada Görün

Terkos Pasajı

İstiklal Caddesi’nde ucuz alışverişin adresi olan pasajda, seri sonu, defolu ve outlet ürünleri bulabilirsiniz.

Terkos Pasajı’nı Haritada Görün

Beyoğlu’nda Nerede Yemek Yenir?
Beyoğlu’nda Nerede Ne Yenir?

Saray Muhallebicisi

Saray Muhallebicisi’nin tarihi 1860 yılına kadar gidiyor. İlk defa Fındıklı’da Kerem Çavuş ve kardeşleri tarafından açılmış.
Kerem Çavuş’un torunu Hüseyin Topbaş, Tavukgöğsü’nün yaratıcısı olarak kabul ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş’ın sahibi olduğu bugünkü dükkan 2008 yılında açılmış.
1949-2008 yılları arasında yine İstiklal Caddesi’nde şimdi bulunduğu yerin tam karşısında hizmet veriyormuş.
Saray Muhallebisi, Tavuk Göğsü ve diğer sütlü tatlıları çok meşhur. Dönerini de denemenizi tavsiye ederiz.

Saray Muhallebicisi’ni Haritada Görün

İnci Pastanesi

1944 yılında Lukas Zigoritis tarafından kurulan İnci Pastanesi, Beyoğlu Mis Sokak’taki yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor.

İnci Pastanesi’ni Haritada Görün

 

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

J’adore Chocolatier

Çikolatayı seviyorsanız, J’adore Chocolatier, İstiklal Caddesi’nde mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri. Bitter çikolata ile yapılmış sıcak sufle ve meşhur tatlısı “oh la la Beatrice” tavsiye edilir.

J’adore Chocolatier Haritada Görün

 

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

MK Mangal Keyfi

Taksim’de en lezzetli dürümleri bulabileceğiniz Mangal Keyfi, çaldığı müziklerle de en sevdiğimiz yerlerden biri. Kebap veya dürüm yerken, Radiohead ve Carlos Santana dinleyebileceğiniz ender yerlerden biri.

MK Mangal Keyfi’ni Haritada Görün

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Nevizade Sokak

Özellikle yaz akşamlarında Beyoğlu’nda bir şeyler yiyip, içmek için uğranılan ünlü Nevizade Sokak, yerli ve yabancı turistler tarafından da çok seviliyor.

Nevizade Sokak Haritada Görün

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Beyoğlu Gezilecek Yerler

Kızılkayalar

Beyoğlu’nun en çok sevilen hamburgercisi Kızılkayalar her gün binlerce hamburger satıyor. Taksim Meydanı’ndaki şubesine uğramadan Beyoğlu gezinizden dönmeyin.

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu Nerede Yemek Yenir

Beyoğlu İstiklal Caddesi Nerede

Beyoğlu’nu Haritada Görün

Beyoğlu Otelleri

Otel Ibis Style Taksim

Taksim Meydanı’na çok yakın bir lokasyonda kalmak isterseniz, Ibis Style Taksim Oteli‘ni tavsiye ederiz. Otelden, Taksim Meydanı’na her saat başı shuttle servisi var. Personel son derece güleryüzlü, odalar çok rahat, konforlu ve temiz. Sabah kahvaltısı ve hizmet son derece başarılı.

Ibis Style Taksim’i Haritada Görün

Beyoğlu Otelleri

Beyoğlu Otelleri

Taksim Araç Kiralama Firmaları

Vivi Rent a car

Taksim rent a car firmalarının en yoğun olduğu bölgelerden biri. Taksim de araç kiralama fırsatları’nı kaçırmamak isteyenler için tavsiyem vivi.  https://vivi.com.tr/kiralama/beyoglu-taksim bu sayfadan araç kiralama fiyatlarını ve firmalarını karşılaştırabilirsiniz.

Beyoğlu Gezilecek Yerler, Beyoğlu Yapılacak Şeyler, İstiklal Caddesi, Beyoğlu’nda Nerede Yemek Yenir, Beyoğlu’nda Nerede Ne Yenir, Beyoğlu Otelleri yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

 

Beğendiniz mi?

Bizi takip etmek ister misiniz?


Instagram’da Takip EdinAnadolu Hisarı ve Göksu


Anadolu Kavağı


Bakırköy


Bebek


Beşiktaş


Beykoz-Yuşa Tepesi

Beykoz Korusu


Beylerbeyi

Beylerbeyi Sarayı


Burgazada-Kalpazankaya

Adalar


Çengelköy

Gezilecek Yerler


Cihangir Çukurcuma


Edirnekapı-Kariye Müzesi

Mihrimah Sultan ve Fethiye Camii


Eminönü ve Sirkeci


Fatih


Fener Balat Cibali


Galata


Kadıköy


Kanlıca


Kapalıçarşı


Karaköy


Kuzguncuk


Mahmutpaşa ve Hanlar


Nişantaşı

Gezilecek Yerler


Ortaköy

Gezilecek Yerler
Mekanlar


Pierre Loti Tepesi


Sarıyer


Sultanahmet-Ayasofya

Yerebatan Sarnıcı-Aya İrini


Süleymaniye ve Çevresi


Tophane-İstanbul Modern

Tophane-i Amire-Kılıç Ali Paşa Camii


Üsküdar


Londra İngiltere


Palma de Mallorca

Mayorka Adası


Portofino İtalya


İstanbul


Belgrad Sırbistan


Reykjavik İzlanda


St Tropez Fransa


İstanbul’da Lale Zamanı


Madrid İspanya


Mykonos Yunan Adaları


Nice Fransa


Batum Gürcistan’da Yemek

Avrupa Gezileri

Barselona Gezilecek Yerler
Madrid Gezilecek Yerler
Endülüs Ronda Gezisi
Palma de Mallorca Gezilecek Yerler
Palma Alışveriş Rehberi
Palma Ejderha Mağaraları
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Latin Amerika Gezileri

Buenos Aires Gezilecek Yerler
Rio de Janeiro Gezilecek Yerler
İguazu Şelaleler Vadisi
Rio de Janeiro Yemekleri
Arjantin Yemekleri
Rio'da Güvenlik
Empana'da Börek Tarifi
Peru Machu Picchu
Peru'da Yeme İçme
Peru Cusco Gezilecek Yerler
Uruguay Gezilecek Yerler
Peru Lima Hakkında Bilgi
Machu Picchu'ya Nasıl Girilir
Machu Picchu'ya Nasıl Gidilir
Peru Aquas Calientes
Peru Lima Gezisi

Baltıklar-Kuzey Avrupa

Tallinn Estonya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
Riga Gezilecek Yerler
Vilnius Gezilecek Yerler
Jurmala Riga Gezilecek Yerler
Trakai Gölü Vilnius Gezilecek Yerler
Rocca Al Mare - Tallinn Gezilecek Yerler
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Asya-Çin-Kırgızistan

Çin Seddi Hakkında Bilgi
Çin Seddi'ne Nasıl Gidilir
Pekin Cennet Tapınağı
Pekin Gezilecek Yerler
Pekin Yasak Şehir
Pekin Yazlık Saray
Guilin Gezilecek Yerler
Şangay TV Kulesi
Şangay Yuyuan Bahçeleri
Terracotta Askerleri
Kırgızistan'da Trekking

Bu yazıyı paylaşın

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Son Yazılar

Bizi takip edin

Facebooktwittergoogle_plusyoutubeinstagramfoursquare

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here