Ana sayfa İstanbul İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

1984
0

İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler yazımızda, Dünya’nın en büyük ve güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’un Anadolu Yakası’nda ve İstanbul Boğazı’nın doğusunda kalan semtleri hakkında detaylı bilgileri ve fotoğrafları bulabilirsiniz.
Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren bu büyük şehir, yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu’na, Bizans İmparatorluğu’na ve Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış.

İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

1. Anadolu Hisarı

Anadolu Hisarı Resimleri
Anadolu Hisarı Resimleri

Anadolu Hisarı Gezilecek Yerler yazımızda, İstanbul Gezilecek Yerler arasında olan Anadolu Hisarı Tarihi, Anadolu Hisarı’nda Kahvaltı, Anadolu Hisarı’na Nasıl Gidilir, Anadolu Hisarı Göksu, Anadolu Hisarı Nerede gibi konularla ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Devamını Okuyun

2. Anadolu Kavağı

Anadolu Kavağı Nerede
Anadolu Kavağı Nerede

İstanbul Gezilecek Yerler arasında olan Anadolu Kavağı Gezilecek Yerler yazısında, Anadolu Kavağı Hakkında Bilgi ve Anadolu Kavağı Nasıl Gidilir konularında bilgiler bulabilirsiniz. Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı küçük bir sahil ve balıkçı kasabası. Bir gününüzü şehrin gürültü ve karmaşasından uzakta geçirmek isterseniz, çok da uzakta olmayan bu rotayı tercih edebilirsiniz.

Devamını Okuyun

3. Beylerbeyi

Beylerbeyi Yapılacak Şeyler
Beylerbeyi Yapılacak Şeyler

Beylerbeyi, Bizanslılar döneminde küçük bir köymüş. Osmanlı İmparatorluğu zamanında Yeniçeri Ağası Mehmet Paşa burada güzel ve büyük bir yalı yaptırmış. Beylerbeyi ismi de o dönemlerden geliyor. Günümüzde, Boğaz kıyısındaki sahil restaurantları, cafeleri ve Beylerbeyi Sarayı ile İstanbul’un en sevilen semtleri arasında yer alıyor.

Devamını Okuyun

4. Beykoz-Yuşa Tepesi

Beykoz Gezilecek Yerler
Beykoz Gezilecek Yerler

Beykoz, İstanbul Anadolu Yakası’nın en güzel semtlerinden biridir. İstanbul’un kuzeyinde yer alan Beykoz’da, Beykoz Korusu’nun yanı sıra, ilk çağlardan bu yana kutsal olarak kabul edilen Yuşa Tepesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Hz. Musa zamanında yaşadığı kabul edilen Hz. Yuşa’nın Beykoz’da 17 m uzunluğunda bir kabri bulunuyor. Yuşa Tepesi’nden, İstanbul Boğazı’nın manzarasını seyretmek Beykoz’da mutlaka yapmanız gereken şeyler arasında bulunuyor.

Devamını Okuyun

5. Çengelköy

Çengelköy Gezilecek Yerler
Çengelköy Gezilecek Yerler

Çengelköy, İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkabileceğiniz en güzel köşelerden biri. Çengelköy’deki Çınaraltı Çay Bahçesi buranın vazgeçilmezlerinden biri. Buraya gelirseniz Çengelköy Börekçisi’nden böreğinizi alıp burada yiyebilirsiniz. Çengelköy Sahili ve yol üzerindeki kokoreççiler de çok seviliyor. Özellikle yaz ve bahar aylarında Çengelköy’de vakit geçirmek İstanbul’da yapabileceğiniz en keyifli şeylerden bir kaç şey arasında.

Devamını Okuyun

6. Kadıköy

Kadıköy Gidilecek Yerler
Kadıköy Gidilecek Yerler

Kadıköy, İstanbul’un Marmara Denizi kıyılarına bakan en merkezi semtlerinden biri. Kadıköy’ün, İstanbul fethedilmeden önceki adı Kalkedonya’ymış. İstanbul’un fethinden sonra yönetimi İstanbul Kadısına verilmiş ve Kadıköy olarak anılmaya başlanmış.

Devamını Okuyun

7. Kandilli

Kandilli Gezilecek Görülecek Yerler
Kandilli Gezilecek Görülecek Yerler

Kandilli, İstanbul Boğazı’nın en güzel manzaralarını seyredebileceğiniz yerlerden biri. Kandilli’de bulunan Adile Sultan Sarayı ünlü işadamı Sakıp Sabancı ve Sabancı Holding tarafından restore edilmiş. 2007 yılından bu yana da kültür ve kongre merkezi olarak hizmet veriyor. Gezilecek ve Görülecek Yerler yazımızda, Kandilli Nerede, Kandilli Mekanlar, Kandilli Adile Sultan Sarayı konularını bulabilirsiniz.

Devamını Okuyun

8. Kanlıca

Kanlıca Gezilecek Yerler
Kanlıca Gezilecek Yerler

Kanlıca, İstanbul’un en ünlü semtlerinden biri. Özellikle Kanlıca Yoğurdu, Kanlıca denilince ilk akla gelen şeylerden biri. Eski zamanlarda burada yetişen bir bitkiyi yiyen ineklerin sütlerinden yapılan yoğurt çok lezzetli olurmuş. Günümüzde de Kanlıca İskelesi’nin çevresinde yoğurt satan bir çok yeri görebilirsiniz. Mihrabat Korusu ve Kanlıca Sahili Kanlıca’da diğer gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Devamını Okuyun

9. Kuzguncuk

Kuzguncuk Gezilecek Yerler
Kuzguncuk Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler arasında olan Kuzguncuk Gezilecek Yerler, Kuzguncuk Görülecek Yerler yazımızda, Kuzguncuk’a Nasıl Gidilir, Kuzguncuk Nerede, Kuzguncuk Hakkında Bilgi, Kuzguncuk’ta Ne Yenir konularını bulabilirsiniz.

Devamını Okuyun

10. Şile

Şile Gezilecek Yerler
Şile Gezilecek Yerler

Şile, İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan tatil havasına girebileceğiniz yerlerden biri. İstanbul’da çalışıyorsanız ve şehirden uzaklaşmak için zamanınız kısıtlıysa, Şile’ye gidebilirsiniz. Özellikle hafta sonları İstanbulluların kaçış noktası olan Şile’ye günübirlik gidebilirsiniz. Eğer rotanıza Şile çevresindeki diğer yerleri de eklerseniz konaklama da yapabilirsiniz.

Devamını Okuyun

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here