Ana sayfa Avrupa Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

165
14
Paris Hakkında Bilgi
Paris Eyfel Kulesi

Paris Gezilecek ve Görülecek Yerler – Paris Gezi Rehberi – Paris Yapılacak Şeyler

Paris Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerler yazımızda, Paris Hakkında Bilgi ve Paris Gezi Rehberini bulabilirsiniz.

Fransa’nın başkenti Paris aynı zamanda romantizmin ve modanın da başkenti sayılıyor. Şehir yılın her mevsimi ziyaretçilerine farklı güzellikler sunuyor. Dünya’nın en gözalıcı ve etkileyici şehirlerinden Paris’i yılda ortalama 30 milyon turist ziyaret ediyor.

Paris Gezi Rehberi – Paris Gezilecek Yerler – Paris Yapılacak Şeyler

Seine Nehri tarafından ikiye bölünen Paris’te görmeden dönmeyin denilebilecek bir çok yer bulunuyor. Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Champs-Élysées caddesi, Concorde Meydanı, Montmartre Tepesi ve Louvre Müzesi yapılacak bir Paris gezisinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Paris’te gezmek için en uygun yol Metroyu kullanmak ama şehir içi otobüslerini de tercih edebilirsiniz.

Paris Seine Nehri – Paris’te görmeden dönmemeniz gereken yerler

Paris Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında şehri Kuzey ve Güney olarak ikiye ayıran Seine Nehrinde yapılacak bir tekne turu yer alıyor. Seine Nehri’nin çevresi, Dünya Mirası listesinde bulunuyor. Tekne turunda Eiffel Kulesini, Notre Dame Katedralini, Louvre Müzesini ve Seine Nehrini süsleyen zarif köprüleri görüp, fotoğraflamak mümkün.

Tekne turunuzu yemekli ve akşam saatlerinde de tercih edebilirsiniz ve böylece ışıklar içersinde Paris manzarasını seyredebilirsiniz.

Tekne Turu yapan şirketler:

Batobus : Batobus

Bateaux Mouches Bateaux Mouches

Fotoğraflar : İnanç Akgül ve Onur Gökçek

Paris Gezi Rehberi

Paris Eyfel Kulesi Manzarası
Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

 

Notre Dame Cathedral / Notre Dame Katedrali – Paris’te mutlaka görülmesi gereken yerler

Paris Görülecek Yerler arasında bulunan Notre Dame Catedrali’nde eskiden Kral ve Kraliçelerin taç giyme törenleri yapılırmış. Seine Nehri’nin kıyısında bulunan yapı, bütün Dünya’ya yayılan şöhretinin büyük bir kısmını Victor Hugo’nun “Notre Dame’ın Kamburu” romanına borçlu.

Süslü ve ihtişamlı görüntüsüyle dikkat çeken Notre Dame Katedrali 1163 – 1345 yılları arasında inşa edilmiş. Özelikle iki yanında bulunan kuleler oldukça gösterişli bir mimariye sahip.

Metro:

Durak: Hotel de Ville – Ligne 1 & Ligne 11 Rue de Renard and Rue de Rivoli

Durak: Cite – Ligne 4 – Boulevard du Palais

Durak: Saint Paul – Ligne 1 – Rue de Rivoli

Durak: Pont Marie – Ligne 7 – Quai de l’Hotel de Ville

Durak: Sully Morland – Ligne 7 – Boulevard de Henri IV & Quai des Celestins

Otobüs:

Hatlar: 70, 72 and 74, Durak: Hôtel de Ville,

Hatlar: 75 and 76 Durak: Rue de Rivoli.

Adres: Notre Dame Cathedral , 6 Parvis Notre-Dame – Place Jean-Paul II, 75004 Paris, France

Tel: +33 1 42 34 56 10

Web Sitesi: notredamedeparis.fr

Notre Dame Katedrali’nin Google Map’teki Konumu

Paris Gezi Rehberi

Paris Notre Dame

 

Paris Ile de la Cite ve Ile Saint Louis – Paris gezilecek noktalar

Paris Gezilecek Yerler arasında üçüncü sırada bulunan Ile de la Cite ve Ile Saint Louis Seine Nehri üzerinde bulunan adalardır. Ile de la Cite üzerinde Notre Dame Katedrali bulunur. Seine Nehri üzerinde tekne turu ile gezerken görebilirsiniz veya bu adaları ziyaret edebilirsiniz.

Ile dela Cite ve Ile Saint Louis Google Map’teki Konumu

Paris Gezilecek Noktalar

Paris Gezilecek Noktalar

Paris Charles de Gaulle Meydanı ve Zafer Takı – Paris turistik noktaları

Paris Gezilecek Yerler yazımızın dördüncü sırasında bulunan Charles de Gaulle Meydanı ve Zafer Takı aralarında Champs-Elysees’in de bulunduğu 12 caddenin kesiştiği noktada bulunuyor.

Charles de Gaulle meydanı’nın ortasında bulunan Arc de triomphe de l’Étoile (Zafer Takı), Napolyon (Napoleon) tarafından yaptırılmış. Üzerine Napolyon’un kazandığı zaferler ve genarellerinin isimleri yazılan bu anıt, 50 m yüksekliğinde. Anıtın üzerine çıkarak Paris’in en ünlü caddelerinin manzarasını seyretmek mümkün.

Metro:

İstasyon : George V

Place Charles de Gaulle (Charles de Gaulle Meydanı) Google Map Konumu

Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

 

Paris Avenue des Champs-Élysées (Şanzelize Caddesi) – Paris’te nereler gezilir?

Charles de Gaulle anıtı ile Concorde Meydanı arasında 2 km boyunca uzanan Champs-Elysees, Paris’in ve bütün Dünya’nın en güzel ve şık caddeleri arasında yer alıyor. Caddenin iki kenarında bulunan ağaçlar buraya her mevsim ayrı bir güzellik katıyor. Gece ışıklandırmaları ile de dikkat çeken caddede bulunan şık restaurant ve kafelerde oturup kahvenizi yudumlarken, etrafı seyretmek oldukça keyifli olacaktır. Sinemalar, gece kulüpleri ve en pahalı markaların mağazalarının da bulunduğu caddede gece ve gündüz hayat bütün hızıyla devam ediyor.

Metro:

Durak: George V , M1

Durak: Franklin D. Roosevelt, M1, M9

Durak: Champs-Élysées – Clemenceau, M1, M13

Durak: Charles de Gaulle – Étoile, M1, M2, M6

Durak: Concorde, M1, M8, M12

Avenue des Champs-Elysees (Şanzelize Caddesi) Google Map Konumu

Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

 

Paris Place de la Concorde (Concorde Meydanı) – Paris görülecek yerler

Paris Gezilecek Yerleri arasında altıncı sırasında Paris’in en önemli ve büyük meydanlarından biri olan Concorde Meydanı bulunuyor. Meydan, Fransız Devrimi sırasında 16. Lui ve Kraliçe Maria Antuannette’in de aralarında bulunduğu 1119 kişinin burada giyotinle idam edilmesiyle ünlü. Ortasında bulunan 23 m yüksekliğindeki 3200 yıllık dikilitaş, Mısır Valisi Muhammed Ali tarafından hediye edilmiş ve Ramses’in Luxor tapınağından buraya getirilmiş

Metro:

Durak: Concorde M1, M8, M12

Place de la Concorde (Concorde Meydanı) Google Map Konumu

Paris Gezi Rehberi

Paris Concorde Meydanı

 

Paris Musée du Louvre, Palais Royal (Louvre Müzesi) – Paris’te neler yapılır?

Dünya’nın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Seine nehrinin kenarında bulunuyor. Yılda yaklaşık 8 milyon kişi bu müzeyi geziyor. Aralarında Osmanlı eserlerinin de bulunduğu, Mısır, Uzakdoğu, Yunan ve Avrupa sanat tarihine ait yaklaşık 35.000 esere ev sahipliği yapan bu müzeyi gezmek için, yarım güne ihtiyacınız olabilir. Ünlü tablo Mona Lisa da bu müzenin eserleri arasında yer alıyor.

Burası, 14. Louis Versailles sarayını yaptırana kadar Kraliyet ailesinin sarayı olarak kullanılıyormuş. Fransız Devrimcileri tarafından 1793 yılında halka açık bir müzeye dönüştürülmüş. Müzenin girişinde bulunan modern cam piramit ise Louvre Sarayı’nın tarihi görüntüsüyle tezat oluşturan mimarisiyle oldukça dikkat çekiyor.

Metro:

Durak: Palais Royal – Musée du Louvre, M1, M7

Musee du Louvre (Louvre Müzesi) Google Map Konumu

Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

Paris Opera Binası (Opéra-Garnier) – Paris gezisi – Paris gezi ve seyahat rehberi

Paris Gezilecek Yerler arasında yedinci sıarda bulunan Paris Opera binası Mimar Charles Garnier tarafından tasarlanmış ve Neobarok stilinde 1875 yılında inşa edilmiş. Bina Paris’te görülmeye değer görkemli eserlerden bir tanesi.

Metro:

Durak: Opera M3,M7,M8

Paris Opera Binasının Google Map Konumu

Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

Paris Montmartre Tepesi – Paris’te görülecek yerler nelerdir?

Montmartre Tepesi, sanatçılar tepesi olarak da biliniyor. Bölgedeki sokaklarda bulunan ressamlara portrenizi yaptırabilirsiniz veya sergiledikleri eserleri seyredebilirsiniz. Şansınız varsa sokak müzisyenlerinin performansına denk gelip bir konser dinleyebilirsiniz. Bu bölge Picasso, Monet, Salvador Dali gibi bir çok sanatçıya ev sahipliği yapmış olmasıyla da ünlü ve muhteşem Paris manzarasını yukarıdan seyredip, fotoğraflayabileceğiniz bir konuma sahip.

Metro:

Anvers , M2 & Abbesses , M12

Bu istasyonlarda indikten sonra Montmartre Tepesine yürüyebilirsiniz veya Finiküler’i kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz.

Blanche, M2

Bu istasyonda inerseniz, ünlü Moulin Rouge Kabaresi’nin yapıldığı mekanı görebilirsiniz.

Montmartre Tepesi’nin Google Map’teki Konumu

Paris Gezi Rehberi

Paris Montmartre Tepesi-Sacra Couer

 

Paris Sacre Coeur Bazilikası – Paris’te ne yapılır? – Paris gezisi

Montmartre Tepesi üzerine kurulmuş olan beyaz kilise Sacre Coeur’un yapımına Mimar Paul Abadie tarafından başlanmış. 1914 yılında tamamlanan ve 1. Dünya savaşından sonra ziyarete açılan Bazilika yılda yaklaşık 10 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor.

Metro:

Anvers , M2 & Abbesses , M12

Bu istasyonlarda indikten sonra Montmartre Tepesine yürüyebilirsiniz veya Finiküler’i kullanarak tepeye ulaşabilirsiniz.

Blanche, M2

Bu istasyonda inerseniz, ünlü Moulin Rouge Kabaresi’nin yapıldığı mekanı görebilirsiniz

Sacre Couer Bazilikası’nın Google Map’teki Konumu

Paris Görülecek Yerler

Paris Görülecek Yerler

Paris Eiffel Kulesi (Eyfel Kulesi) – Paris’te yapılmadan dönülmemesi gerekenler neler?

Paris’in sembolü Eiffel Kulesi, Gustave Eiffel tarafından Fransız Devrimi’nin 100. Yıl kutlamaları nedeniyle düzenlenen Fuarın giriş kapısı olarak inşa edilmiş. Yapıldığı yıllarda Fransızlar tarafından sevilmeyen ve şehrin manzarasını bozduğu gerekçesiyle, yıkılması için kampanyalar başlatılan kule, bugün şehrin sembolü ve turistlerin en sevdiği yapı olmuş durumda. Gündüz ve gece ayrı güzellikte manzaralar sunan kulede 57m, 115m ve 276m’lerde 3 adet seyir terası bulunuyor.

Paris manzarasını yukarıdan görmek ve fotoğraflamak isterseniz, kuledeki seyir teraslarından birine çıkmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda Seine Nehri’in iki kenarında bulunan parklar, saraylar ve geniş yollar size muhteşem bir manzara sunacaktır.

Eiffel Kulesi sayılarla:

Açılış yılı : 1889

Yapımında 10100 ton demir kullanılmış ve 18.038 adet demir parça 2.500.000 adet perçinle birleştirilmiştir.

Yapımı 26 ay süren kulede 3000 işçi çalışmıştır.

Yüksekliği : 300m, üzerindeki antenle birlikte 324m.

Not: ABD’nin New York şehrinin simgesi Özgürlük Anıtı da Gustav Eiffel’in eserleri arasında bulunuyor. Paris’te bulunan Luxemburg Bahçelerinde anıtın daha küçük bir kopyası görülebilir.

Eiffel Kulesi’nin (Eyfel Kulesi) Google Map’teki Konumu

Paris Hakkında Bilgi

Paris Eyfel Kulesi

 

Paris Musée d’Orsay (Orsay Müzesi) – Paris seyahat önerileri

Paris Gezilecek Yerleri arasında bulunan Musee d’Orsay daha önce Tren Garı olarak kullanılmış. Uzun dizayn edilen trenler için uygun olmayınca 1986 yılında müzeye çevrilmiş. Her yıl 2 milyon turistin ziyaret ettiği Musee d’Orsay sanata meraklı turistlerin mutlaka uğrayıp görmesi gereken yerlerin arasında yer alıyor.

Burada Monet, Renoir, Manet gibi önemli isimlerin, eserleri sergileniyor.

http://www.musee-orsay.fr

Musee d’Orsay’ın Google Map’teki Konumu (Orsay Müzesi)

Paris Jardins du Luxemburg (Lüksemburg Bahçesi) – Paris gezi notları

ABD’nin ünlü Özgürlük Anıtı’nın bir kopyasını da içersinde barındıran Lüxemburg Bahçeleri, Paris’in en görülesi yeşil alanlarından bir tanesi. Paris gezinize keyifli bir mola vermek isterseniz, rengarenk çiçekler, güzel heykeller, yemyeşil ağaçlar, ortasında bulunan göl ve fıskiyelerle süslü bu bahçede vakit geçirmenizi tavsiye ederiz. Bahçede bulunan ve günümüzde Fransız Senatosu olarak kullanılan bina, 17. yüzyılda Lüksemburg Sarayı olarak inşa edilmiş.

Jardins du Luxemburg (Lüksemburg Bahçesi) Google Map Konumu

Paris La Defense – Paris gezilecek yerler

Paris’in tarihi eski şehir bölgelerini gezdikten sonra vaktiniz kalırsa, şehrin modern yüzünü görmek için La Defense’e gidebilirsiniz. Burada Charles de Gaulle (l’Étoile) anıtının modern bir benzeri sizi karşılayacak. Grande Arche, Fransız Devrimi’nin 200. Yılı kutlamaları için Danimarkalı mimar Johann Otto von Spreckelsen tarafından tasarlanmış ve 1989 yılında tamamlanmış. Devlet dairesi olarak kullanılan bina, Charles de Gaulle anıtıyla aynı hizada bulunuyor. Bu bölge eski şehire göre yüksek irtifada olduğundan, buradan şehir manzarasını seyrederek ve fotoğraflamak mümkün.

La Defense Google Map Konumu

Metro:

Durak: La Defense , RER A, M1

Paris Gezilecek Yerler

Paris La Defense

 

Paris Château de Versailles (Versay Sarayı) – Paris gezilecek noktalar

Paris Gezilecek Yerler listesinde bulunan Versailles Sarayı 14. Louis tarafında 1668 yılında yaptırılmış. Bugün Avrupa’nın en büyük sarayı olarak kabul ediliyor. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan saray Paris’in yaklaşık 25 km dışında bulunuyor.

1300 odası bulunan sarayda hiç tuvalet bulunmuyor.

En önemli odası 400 ayna ile kaplı ve 75 m uzunluğundaki Aynalı Galeri. Sarayın süslü ve ihtişamlı iç bölümlerini gezdikten sonra bahçesine mutlaka vakit ayırın.

İnanılmaz büyüklükte olan bu bahçede kralların tekne turu yapabilmesi için yapay bir göl bulunuyor.

Bahçenin tamamını gezmek için yürümekte zorlanırsanız, golf arabası kiralamak veya gezi trenine binmek mümkün.

Sanal ziyaret için : Versay Sarayı

Bir not: Oldukça büyük olan sarayı gezmek için yaklaşık yarım gününüzü gözden çıkarmalısınız.

Chateau de Versailles (Versay Sarayı) Google Map Konumu

Tren:

Durak: Versailles-Chateau-Rive-Gauche

Paris Gezilecek Yerler

Paris Versailles Sarayı

 

Paris Disneyland Paris – Paris’te yapılacak şeyler

Çocuklu aileler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında yer alan Disneyland’de yapabileceğiniz bir çok aktivite bulunuyor.

Mickey Mouse, Pluto, Donald Duck gibi Disney karakterlerinin geçit törenini izleyebilirsiniz.

Korku tünellerinde heyecanlı bir geziye katılmak veya animasyon gösterilerini izlemek de yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor.

Disneylan Paris’in içersinde ayrıca alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, sinema salonları ve her zevke hitap eden restaurantlar da bulunuyor.

Adres: 77777 Marne La Vallée, Fransa ‎

Tren: Marne-la-Vallée – Chessy , RER A

Disneyland Paris Google Map Konumu

Paris Gezilecek Yerler

Paris Gezilecek Yerler

Paris Moulin Rouge ve Lido Showları – Paris’te neler yapılır?

Paris Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerleri listenize Paris gece showlarını da eklemeyi ihmal etmeyin. Yemekli olarak yapılan gösterilere gitmeden önce rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Moulin Rouge Google Map Konumu:

http://www.moulinrouge.fr/

Lido Show Google Map Konumu:

http://www.lido.fr/

Paris Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerler, Paris Hakkında Bilgi ve Paris Gezi Rehberi yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

Beğendiniz mi?

Bizi takip etmek ister misiniz?

Instagram’da Takip Edin

Instagram

Paris

Yemekleri

 

Paris

Alışveriş Rehberi

 

Paris

Ulaşım Rehberi

 

Paris

1 günlük rota

 

Paris

Havaalanı Ulaşım

 

İstanbul

Gezilecek Yerler

 

Lizbon Portekiz

 

Barselona İspanya

 

Batum Gürcistan

 

Mykonos Yunan Adaları

Yunanistan

 

Belgrad Sırbistan

 

St Tropez

Cote d’Azur

 

Edinburgh İskoçya

 

Reykjavik İzlanda

 

Paris Fransa

 

Edinburgh İskoçya

 

Venedik

 

Santorini Yunan Adaları

 

Belgrad Sırbistan

 

Madrid İspanya

 

Mykonos Yunan Adaları

Yunanistan

 

İzlanda Reykjavik

 

Nice – Fransa

 

Ordu-Merkez

Karadeniz

 

Mersin’de Yeme İçme

 

Tarsus

 

Silifke Mersin

Kızkalesi

 

Kapadokya

 

Safranbolu

Gezilecek Yerler

 

Dalyan

 

Cappadocia Cave Suites Otel

Kapadokya Otelleri

 

İstanbul Gezilecek Yerler

 

Bolu Göynük

 

Dalyan’da Konaklama

 

İstanbul’da Lale Zamanı

 

Portofino

İtalya

 

Anadolu Hisarı

 

Anadolu Kavağı

 

Bakırköy

 

Bebek

 

Beşiktaş

 

Beykoz-Yuşa Tepesi

 

Beylerbeyi

 

Beyoğlu

İstiklal Caddesi

 

Burgazada ve Kalpazankaya

İstiklal Caddesi

 

Çengelköy

 

Cihangir Çukurcuma

 

Edirnekapı Kariye Müzesi

Mihrimah Sultan ve Fethiye Camii

 

Eminönü ve Sirkeci

 

Fatih-Hırka-i Şerif

Kadınlar Pazarı-At Pazarı

 

Fener Balat Cibali

 

Galata Kulesi ve Çevresi

 

Kadıköy

 

Kanlıca

 

Kapalıçarşı

 

Karaköy

 

Kuzguncuk

 

Mahmutpaşa ve Hanlar

 

Nişantaşı

 

Ortaköy

 

Pierre Loti

 

Sarıyer

 

Süleymaniye ve Çevresi

 

Sultanahmet Ayasofya

Yerebatan Sarnıcı Ayairini

 

Tophane – İstanbul Modern

Tophane-i Amire – Kılıç Ali Paşa Camii

 

Üsküdar ve Salacak

Kız Kulesi

 

Tallinn Estonya

Baltıklar

 

Riga Jurmala

Baltıklar

 

Riga Letonya

Baltıklar

 

Litvanya Trakai

Baltıklar

 

St Petersburg

Rusya

 

Tallinn Rocca Al Mare – Estonya

Baltıklar

Avrupa Gezileri

Barselona Gezilecek Yerler
Madrid Gezilecek Yerler
Endülüs Ronda Gezisi
Palma de Mallorca Gezilecek Yerler
Palma Alışveriş Rehberi
Palma Ejderha Mağaraları
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Latin Amerika

Buenos Aires Gezilecek Yerler
Rio de Janeiro Gezilecek Yerler
İguazu Şelaleler Vadisi
Rio de Janeiro Yemekleri
Arjantin Yemekleri
Rio'da Güvenlik
Empana'da Börek Tarifi
Peru Machu Picchu
Peru'da Yeme İçme
Peru Cusco Gezilecek Yerler
Uruguay Gezilecek Yerler
Peru Lima Hakkında Bilgi
Machu Picchu'ya Nasıl Girilir
Machu Picchu'ya Nasıl Gidilir
Peru Aquas Calientes
Peru Lima Gezisi

Baltıklar-Kuzey Avrupa

Tallinn Estonya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
Riga Gezilecek Yerler
Vilnius Gezilecek Yerler
Jurmala Riga Gezilecek Yerler
Trakai Gölü Vilnius Gezilecek Yerler
Rocca Al Mare - Tallinn Gezilecek Yerler
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Asya-Çin- Kırgızistan

Çin Seddi Hakkında Bilgi
Çin Seddi'ne Nasıl Gidilir
Pekin Cennet Tapınağı
Pekin Gezilecek Yerler
Pekin Yasak Şehir
Pekin Yazlık Saray
Guilin Gezilecek Yerler
Şangay TV Kulesi
Şangay Yuyuan Bahçeleri
Terracotta Askerleri
Kırgızistan'da Trekking

Paylaşın

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bizi takip edin

Facebooktwittergoogle_plusyoutubeinstagramfoursquare

14 YORUMLAR

 1. 29’unda geldim, burada yazılan birçok şeyleri bir araya getirerek kendime güzel bir gezi planı hazırladım, tüm aile sıkıntı yaşamadan 5 gün gibi bir zaman geçirdik, ama kış günü soğuk nedeniyle birçok aktiviteyi es geçmek zorunda kaldık. Mayıs ayında tekrar gideceğim o zaman kalanları tamamlarım. Bende Paris’de gezdiğim yerlerden b,ir video derledim izlemek isteyen olursa. https://www.youtube.com/watch?v=rySEkNx2MWM Gerçi daha hepsi değil ama yakında diğerlerini de eklerim. Güzel bilgiler için çok teşekkür ederim.

 2. Merhaba. Yazınız oldukça net ve not alınmaya değer olmuş. Ben Polonya’da erasmus öğrencisiyim ve gidince kalabileceğim uygun otel/hostel tarzı yerler hakkında bilginiz var mı ?
  teşekkür ederim önerileriniz için 🙂

  • Merhaba, beğeniniz için çok teşekkürler. Merkeze yakın otelleri tercih ederseniz, odaları oldukça küçük ve pahalı oluyor. Günlük, 3 günlük veya haftalık metro ve otobüs bileti alarak biraz merkezden uzaklaşırsanız , maliyetinizi düşürebilirsiniz.

 3. sacre coeur muhteşemdi. biz ibis otelde kaldık. çok küçük ve temizdi. fiyatıda uygundu. 2 gün paris 2 gün disneylandda muhteşem bi bayram tatili yaptık. allahtan renberimiz çok iyiydide zehir etmedi.

 4. süper yer hep hayalimde var parise gitmek ve oraları görmek çok harika gezilecek ve görecek yer var inşallah bir gün kısmet olur ama bu hayalimi gerçek olacağını düşünüyorum ilerde hayırlısı

  • Merhaba,
   Umarım en kısa zamanda fırsatını bulup gidersiniz.
   İyi günler dileriz
   Süper Gezginler

 5. pariste insanlar klasik turistik yerlerin dışında diğer güzellikleri göremiyor bazen… yazınız çok yardımcı oldu bize ama dediğim gibi herkesin sokakları, mekanları kendisi keşfetmeli. teşekkür ederiz!

 6. gerçekten teşekkür ederim hayallerimde çok avruğa gezisi var üniversite hayatından sonra hepsini tek tek gerçekleştireceğim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here