Ana sayfa Mersin Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler

23
4

Silifke Gezilecek Yerler-Yapılacak Şeyler-Gezi Rehberi

Silifke Gezilecek Yerler yazımızda, Silifke Gezi Rehberi, Silifke Yapılacak Şeyler, Mersin Kızkalesi, Aya Tekla – Azize Tekla Kilisesi, Kanlıdivane Antik Kenti, Narlıkuyu, Silifke Hakkında Bilgileri bulabilirsiniz.

Mersin’in Akdeniz kıyısında yer alan şirin ilçesi Silifke, Mersin’in en gözde tatil beldelerinden biri. Silifke’de gezip görebileceğiniz bir çok yer bulunuyor. Burada Akdeniz’in temiz sularında yüzebilirsiniz veya antik kentlerde tarihle iç içe vakit geçirebilirsiniz.  Özellikle Mersin’in ünlü Kızkalesi manzarası eşliğinde uzanan kumsallarda Güneş’in ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Mersin Kızkalesi

Mersin Kızkalesi
Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler

Silifke gezimizi organize eden ve her konuda bize destek ve yardımcı olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gezgin Dünyası ve Yolda Olmak – Kemal Kaya’ya çok teşekkür ederiz.

Silifke Gezilecek Yerler – Silifke Görülecek Yerler – Silifke Yapılacak Şeyler – Silifke Gezi Rehberi

Cennet Çöküğü Cehennem Çukuru

Cennet Çöküğü

Bir yeraltı deresinin yol açtığı erezyon sonucu oluşmuş doğal çökükler milyonlarca yılda oluşmuş. 70 m derinlikteki çukura merdivenlerle iniliyor. Cennet Çukuru’na inmek için 452 basamaklı taş merdivenleri kullanmanız gerekiyor. Merdivenleri inip çıkmak oldukça zor ve yorucu. Buraya inip, tekrar yukarı çıkmak isterseniz en az 2 saat ayırmanızı tavsiye ederiz. Vadinin altında Romalılardan günümüze kadar gelebilmiş bir kilise var.

Silifke Görülecek Yerler

Silifke Görülecek Yerler
Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi

Cehennem Çukuru

Adını derinliğinden ve ürkütücülüğünden alıyor. Buraya inmek mümkün değil. Oldukça dik ve sarp bir çukur olan Cehennem Çukuru’nun girişine küçük bir balkon yapılmış. Buradan fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Cehennem Çukuru’nun mitolojik hikayesi ise şöyle; Zeus, Ejderha Tifonla kavga ettikten sonra onu buraya hapsetmiş. Daha sonra Etna Yanardağına kapatmış. Cehennem Çukuru 130 m derinlikte.

Cennet – Cehennem Çökükleri Nerede?

Cennet – Cehennem Çöküklerini Haritada Görün

Cennet – Cehennem Çökükleri’ne Nasıl Girilir?

Silifke Gezilecek Yerler Listesi’nde mutlaka bulunması gereken yerlerden biri olan Cennet – Cehennem Çökükleri’ne Müzekart ve Maximum Kart ile girebilirsiniz.

Silifke Görülecek Yerler

Silifke Görülecek Yerler
Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler

Narlıkuyu

Silifke’nin şirin yerleşim yerlerinden biri olan Narlıkuyu, sahil kenarındaki balık restaurantları ile ilgi görüyor. Narlıkuyu Körfezi’nin suyu oldukça soğuk. Bunun nedeni, Silifke yakınlarında bulunan Cennet Çukuru’ndan bu bölgeye akan yeraltı suları.

Narlıkuyu Müzesi’nde “Üç Güzeller Mozaiği” sergilenir. “Üç Güzeller Mozaiği”, 4. yüzyılda yapılan bir Roma Hamamı’nın zemin kalıntılarından günümüze kadar gelebilmiş.  Üç Güzeller Mozaiği; mitolojik Tanrı Zeus’un 3 kızını tasvir eder. 3 kız kardeş Kharites olarak adlandırılır. Kharites, Antik Yunanca’da; parlaklık, ışıltı, güzellik anlamına gelir. Üç Güzeller Mozaiği’nin yanındaki yazııta “Ey dost, bu güzel hamam suyunun saklı olan kaynağını kimin bulduğunu sorarsan, bil ki o kişi, kutsal adaları dürüst yöneten ve imparatorların dostu olan Poimenios’tur” yazar.

Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler
Silifke Yapılacak Şeyler

Silifke Yapılacak Şeyler
Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler
Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi

Silifke Astım Mağarası

Astım Mağarası’nın içini milyonlarca yılda oluşmuş sarkıklar ve dikitler süslüyor. Mağaranın nefes açan havasıyla astım hastalarını iyileştirme özelliği var. Burada  yaz ve kış sıcaklık değişmiyor, yaklaşık 15 °C ve nem oranı ise %85. Astım Mağarası oldukça iyi aydınlatılmış. Hemen girişte oldukça güzel ve manzaralı bir cafe var. Mağarayı gezdikten sonra burada vakit geçirebilirsiniz. Gözleme ve ayranları oldukça lezzetli.

Silifke Astım Mağarası Nerede?

Astım Mağarası’nı Haitada Görün

Silifke Astım Mağarası’na Nasıl Girilir?

Silifke Gezilecek Yerler arasında olan Silifke Astım Mağarası’na spiral şeklinde merdivenlerle iniliyor. Müzekart ve Maximum Kart ile Astım Mağarası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Silifke Yapılacak Şeyler

Silifke Yapılacak Şeyler
Silifke Görülecek Yerler

Silifke Görülecek Yerler
Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler

Azize Tekla – Aya Tekla Kilisesi Hakkında Bilgi

Azize Tekla, Konyalı varlıklı bir ailenin kızı olarak Dünya’ya gelmiş. Bu sırada, Hristiyanlık yani tek Tanrılı dinler Konya’da hiç bilinmiyormuş. Tekla’nın ailesi putlara tapıyormuş.

Aziz Paul, misyonerlik amacıyla Konya’yı ziyaret ettiği sırada bir aileye konuk olur ve vaaz verir. Tanrı’nın birliğinden, Hz. İsa’dan, İncil’den ve Tanrı’nın sözlerinden bahseder. Tekla bunlardan çok etkilenir. Bazı kaynaklarda kocası, bazılarında ise nişanlısı olarak geçen Tamiris’ten uzaklaşır. Tamiris, Aziz Paul’ü, şikayet eder. Aziz Paul’ün eşleri birbirinden ayırdığını ve cezalandırılması gerektiğini söyler.
Bu arada, Tekla’nın annesi Teoklia da öz kızını şikayet eder. Hristiyan olmasını ve tek Tanrı’lı dine inanmasını istemez. Herkese ibret olması için yakılması gerektiğini söyler. Aziz Paul kamçılarla dövülme, Tekla da yakılma cezasına çarptırılır.
Tekla, ateşe atılır. Bu sırada bir mucize gerçekleşir. Yağmur yağar, şimşekler çakar, Tekla’nın yanışını seyretmeye gelen bir çok kişi orada ölür. Tekla kurtulur.
Aziz Paul ve Tekla beraber Antakya’ya giderler. Burada Tanrı’nın sözlerini yaymaya, Tanrı’nın birliğinden ve Hz. İsa’dan bahsederler.
O dönemde Antakya’nın en zengin ve tanınmış kişilerinden Aleksandros, Tekla ile birlikte olmak ister. Tekla buna karşı çıkar. Aleksandros buna çok sinirlenir ve Tekla’nın öldürülmesini ister. Tekla, ölüm gününü beklemesi için, Trifena adlı bir kadına teslim edilir. Trifena Sezar’ın akrabası ve çok saygın bir kişidir. Yakın zaman önce kızı ölmüştür. Trifena, Tekla’yı kızı gibi sever.
Tekla, aç aslanlara yem olarak atılır. Aslanlar mucizevi bir şekilde ona zarar vermezler hatta bir tanesi Tekla’nın ayaklarını yalar. Gösteriye gelenler bundan çok etkilenirler. Bazıları ise Hrıstiyan olur. Aleksandros buna daha da sinirlenir. Tekla, aç ayılara verilir. Burada yine bir mucize olur ve aslanlar ayılara saldırarak, Tekla’ya zarar vermesini engeller.
Tekla bununla da kurtulmaz. Yırtıcı balıkların yemesi için, suya atılır. Tekla, Tanrı’ya dua eder ve bu suyla vaftiz olduğunu söyler. Günahlarının bağışlanmasını diler. Bu sırada Trifena, rüyasında ölen kızını görür. Kızı, Tekla’nın onun için dua etmesini ister. Bu şekilde cennete kabul edileceğini söyler. Bütün bu mucizeleri gören Trifena, Tekla’yı serbest bırakır.

Tekla, Konya’ya geri döner. Annesini, putperestlikten kurtarmaya çalışsa da bunu başaramaz.
Bunun üzerine şehirden ayrılır. Hrıstiyanlığı yaymaya ve misyonerliğe devam eder. Yolu Silifke’ye düşer. Buradaki mağarada yaşamaya başlar, dersler verir, Allah’ın kitabını anlatır. Bazı insanları, duları ile iyileştirir. Bunu gören doktorlar, artık kendilerinin iş yapamayacağını düşünür. Aralarında anlaşıp kasabadaki bazı gençlere, Azize Tekla’ya saldırması için para verirler. Gençler, Tekla’nın bulunduğu mağaraya gelirler. Tekla başına gelecekleri anlar. Tanrı’ya dua eder. Azize Tekla bir daha görünmez. Çoğu yerde o anda mucizevi bir şekilde ortadan kaybolduğu söylenir. Azize Tekla ilk kadın Hrıstiyan şehit olarak kabul edilir.
Azize Tekla, hayatın güzelliğinden söz eder. “Rabbinize güvenirseniz o sizi terk etmez ve Dünya’nın sonuna kadar sizi korur” der.
Buradaki mağara Hristiyanlık dini serbest bırakılıncaya kadar gizli olarak kalmış. 4. yüzyılda kilise olmuş.
Hrıstiyanlar, Azize Tekla’nın öldüğü günü Azize Tekla Bayramı olarak kutlarlar.
Azize Tekla Bayramı : 23 Eylül (Katolikler) ve 24 Eylül (Ortodokslar)

Aya Tekla Kilisesi Nerede?

Aya Tekla Kilisesi’ni Haritada Görün

Aya Tekla Kilisesi’ne Nasıl Girilir?

Silifke Gezilecek Yerler arasında çok özel bir yere sahip olan Aya Tekla Kilisesi’ne Müzekart ve Maximum Kart ile girebilirsiniz.

Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi

Mersin Kızkalesi Hakkında Bilgi

Mersin’den Silifke’ye giden yol üzerinde bulunan Kızkalesi, Mersin’in en çok ilgi gören yapılarından biri. Deniz kıyısına oldukça yakın bir adaya inşa edilmiş olan Kızkalesi oldukça iyi durumda.
Karada bulunan Silifke Kalesi ile aynı hizada olan Kızkalesi, denizden gelen saldırılara karşı savunma amaçlı olarak yapılmış. Kızkalesi’ne kıyıdan motorlarla ulaşmak mümkün.
Kızkalesi’ni Ermeni Kralı I. Leon 1199 yılında yaptırmış. Kıbrıs Krallığı (Fransızlar) 1361 yılında kaleyi ele geçirmiş.
Tarihte çok önemli bir yere sahip olan Kızkalesi, Roma İmparatorluğu zamanında korsan barınağı olmuş.
Karamanoğulları Beyliği’nden İbrahim Bey 1448 yılında Kızkalesi’ni ele geçirmiş. Daha sonra Osmalı İmparatorluğu’nun eline geçmiş. Fatih Sultan Mehmet’in oğlu Cem Sultan, Rumeli’ye geçmek için anlaşma yaptığı Rodos Şövalyeleri’ni burada beklemiş.
Silifke Gezilecek Yerler arasında en tarihi yapılardan biri olan Kızkalesi’ni mutlaka ziyaret edin.

Mersin Kızkalesi Nerede?

Kız Kalesi’ni Haritada Görün

Mersin Kızkalesi’ne Nasıl Girilir?

Silifke Gezilecek Yerler Listesi’nde mutlaka olması gereken Kızkalesi’ne Müzekart ve Maximum Kart ile girebilirsiniz.

Mersin Kızkalesi

Mersin Kızkalesi

Kanlıdivane Antik Kenti Hakkında Bilgi

Kanlıdivane Antik Kenti yapılan araştırmalara göre M.Ö. 3. yüzyılda kurulmuş. Yaklaşık 50 m derinliğinde, oldukça büyük bir çukurun (uzunluk =192 m – genişlik=95 m) çevresine kurulan antik kentte, Helenistik, Roma ve Bizans dönemine ait bir çok yapı bulunuyor. Bunların en önemlileri ise bazilika, cadde, kaya mezarları ve sarnıçlar. Kesme taştan yapılan bu yapılar arasında bulunan zeytinyağı üretim makinaları ise bölgede büyük miktarlarda zeytin üretimi yapıldığını gösteriyor.

Yapılan araştırmalar, M.Ö. 2. yüzyıl – M.S. 7. yüzyıl arasında Kanlıdivane Antik Kenti’nde kesintisiz yaşandığını gösteriyor.

Kanlıdivane ismi ile ilgili farklı teoriler var.

  • Kentin antik ismi Kanitellis’ten gelmiş olabilir.
  • Bu çevrede toprağın rengi kızıl. Yağmur yağdığında yağmur suyu kanlı gibi oluyor. Kentin adı buradan geliyor olabilir.
  • Roma döneminde, suçlular bu büyük çukurun içine atılarak öldürülmüş. Kanlıdivane ismi buradan kalmış olabilir.
  • 15. yüzyılda bu bölgeye yerleşen Türkmenler burada Divan adı verilen toplantılar düzenlermiş. Divane ismi buradan kalmış olabilir.

Doğu Roma İmparatoru II. Theodosius, Kanlıdivane Antik Kenti’ni dini bir merkez yapmış. Bu bölge Hristiyanlık için çok önemli bir yer olmuş.

Kanlıdivane Antik Kenti’nde kayaya oyulmuş bir şekilde 1. yüzyıldan günümüze kadar gelebilen, Armaronzas Ailesi’nin heykellerini görebilirsiniz. Çok ilginç bu heykellerin yanında yazıtta şöyle yazar. “Hermias babası Armaronzas’ın, karısının ve çocuklarının heykellerini diktirdi. Eğer biri heykellere zarar verirse, ceza olarak Zeus’a 1000 drahmi verecektir.”

Kanlıdivane Antik Kenti’nin bulunuşu da ilginç. 19. yüzyılda bu bölgeden geçen Fransız gezgin, Victor Langlois burayı keşfetmiş. Mersin için çok büyük bir öneme sahip olan Kanlıdivane Antik Kenti’nde ilk araştırmaları, Prof. Dr. Semavi Eyice başlatmış. Mersin Üniversitesi, Mersin Valiliği, Ayaş Belediyesi de çevre temizliği ve araştırmalar yapmış.

Kanlıdivane Antik Kenti Nerede?

Kanlıdivane Antik Kenti’ni Haritada Görün

Kanlıdivane Antik Kenti’ne Nasıl Girilir?

Silifke Gezilecek Yerler arasında çok önemli bir yere sahip olan Kanlıdivane Antik Kenti’ne Müzekart ve Maximum kart ile girebilirsiniz.

Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler
Silifke Yapılacak Şeyler

Silifke Yapılacak Şeyler
Silifke Yapılacak Şeyler

Silifke Yapılacak Şeyler
Silifke Görülecek Yerler

Silifke Görülecek Yerler

Armaronzas Ailesi

Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi
Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi
Silifke Gezi Rehberi

Silifke Gezi Rehberi
Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Gezilecek Yerler

Silifke Kalesi

Helenistik dönemden günümüze kalmış. Yani 10.000 yıl önce yapılmış. Yaklaşık şehrin 185 m üzerine kurulmuş olan Kaleden Silifke manzarasını seyredebilirsiniz.

Silifke Taşköprü

Silifke Gezilecek Yerler arasında olan Silifke Taşköprü, şehrin en tarihi ve görülmeye değer eserlerinden biri. M.S. 1. yüzyılda yapılan Göksu Nehri’nin üzerindeki köprü, 19. yüzyılda restorasyon görmüş.

Mersin Otelleri

Silifke’yi ziyaret ederseniz, Mersin’de veya Silifke’de konaklayabilirsiniz. Mersin’de ve Silifke’de tavsiye edebileceğimiz otelleri ise aşağıda görebilirsiniz.

Hostapark Hotel

Mersin’de şehrin en merkezi caddesi üzerinde konaklayıp, her yere rahat bir şekilde ulaşmak isterseniz Hostapark Hotel’i tavsiye ederiz.

Mersin Sahili’ne kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Hostapark Hotel’in odaları gayet rahat ve konforlu.

Tam bir aile oteli olan Hostapark Hotel’de evinizin rahatlığı ile aileniz ile birlikte kalabilirsiniz.

Güleryüzlü ve canayakın personeli size her zaman yardımcı olmaya hazır.

Odaları gayet konforlu, rahat ve çok temiz. 24 saat oda servisleri bulunan otelde istediğiniz her şey kısa bir süre içersinde geliyor.

Kahvaltısı güzel ve lezzetli.

Hostapark Hotel rezervasyon için tıklayın

Sultaşa Hotel

Sultaşa Hotel Mersin Şehir Merkezine çok yakın ve Mersin Sahili’nde bulunuyor. Son derece güleryüzlü ve yardımsever personeli ve son derece konforlu odaları ile hizmet veriyor.

Mersin Sahili’nde palmiye ağaçları altındaki kahvaltı salonu sizi tatilde hissettiriyor. Kahvaltısı son derece lezzetli ve güzel.

Burada akşam yemeğini de mutlaka deneyin. Özellikle et yemekleri ve kebapları muhteşem lezzetli yapan bir aşçıları var.

Odaları çok temiz ve konforlu, kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Otelin çok hoş bir bahçesi de var. Ayrıca hemen otelin yanında cafeler ve restaurantlar var. Mersin Marina’ya da çok yakın.

Sultaşa Otel rezervasyon için tıklayın

Altınorfoz Otel

Mersin, Silifke ilçesinde bulunan otel, denize sıfır konumda ve çok hoş bir sahili var. Bu sahilde deniz mavi bayraklı, muhteşem güzellikte ve tertemiz. Odaları çok temiz ve konforlu. Otelin açık ve kapalı havuzları var.

Ayrıca SPA Merkezi, sauna, Türk Hamamı ve masaj odaları olan oteli yaz ve kış her mevsim tercih edebilirsiniz.

Yarım Pansiyon hizmet veren otelin açık büfesi de son derece iyi ve lezzetli.

Altınorfoz Hotel rezervasyon için tıklayın

Silifke Otelleri

Silifke Otelleri

Silifke Gezilecek Yerler, Silifke Gezi Rehberi, Silifke Yapılacak Şeyler, Mersin Kızkalesi, Aya Tekla – Azize Tekla Kilisesi, Kanlıdivane Antik Kenti, Narlıkuyu, Silifke Hakkında Bilgiler içeren yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

Beğendiniz mi?

Bizi takip etmek ister misiniz?

Instagram’da Takip Edin

Tarsus

 

Mersin

 

Kapadokya

 

Dalyan

 

Safranbolu

Gezilecek Yerler

 

Mersin Yemekleri

 

Cappadocia Cave Suites Otel

Kapadokya Otelleri

 

İstanbul Gezilecek Yerler

 

Bolu Göynük

 

Dalyan’da Konaklama

 

İstanbul’da Lale Zamanı

 

İstanbul’da Lale Zamanı

 

Anadolu Hisarı

 

Anadolu Kavağı

 

Bakırköy

 

Bebek

 

Beşiktaş

 

Beykoz-Yuşa Tepesi

 

Beylerbeyi

 

Beyoğlu

İstiklal Caddesi

 

Burgazada ve Kalpazankaya

İstiklal Caddesi

 

Çengelköy

 

Cihangir Çukurcuma

 

Edirnekapı Kariye Müzesi

Mihrimah Sultan ve Fethiye Camii

 

Eminönü ve Sirkeci

 

Fatih-Hırka-i Şerif

Kadınlar Pazarı-At Pazarı

 

Fener Balat Cibali

 

Galata Kulesi ve Çevresi

 

Kadıköy

 

Kanlıca

 

Kapalıçarşı

 

Karaköy

 

Kuzguncuk

 

Mahmutpaşa ve Hanlar

 

Nişantaşı

 

Ortaköy

 

Pierre Loti

 

Sarıyer

 

Süleymaniye ve Çevresi

 

Sultanahmet Ayasofya

Yerebatan Sarnıcı Ayairini

 

Tophane – İstanbul Modern

Tophane-i Amire – Kılıç Ali Paşa Camii

 

Üsküdar ve Salacak

Kız Kulesi

 

Lizbon Portekiz

 

Barselona İspanya

 

Batum Gürcistan

 

Mykonos Yunan Adaları

Yunanistan

 

Belgrad Sırbistan

 

St Tropez

Cote d’Azur

 

Londra İngiltere

 

Edinburgh İskoçya

 

Reykjavik İzlanda

 

Paris Fransa

 

Edinburgh İskoçya

 

Venedik

 

Belgrad Sırbistan

 

Madrid İspanya

 

Mykonos Yunan Adaları

Yunanistan

 

İzlanda Reykjavik

 

Nice – Fransa

 

Santorini Yunan Adaları

 

Tallinn Estonya

Baltıklar

 

Riga Jurmala

Baltıklar

 

Riga Letonya

Baltıklar

 

Litvanya Trakai

Baltıklar

 

St Petersburg

Rusya

 

Tallinn Rocca Al Mare – Estonya

Baltıklar

Avrupa Gezileri

Barselona Gezilecek Yerler
Madrid Gezilecek Yerler
Endülüs Ronda Gezisi
Palma de Mallorca Gezilecek Yerler
Palma Alışveriş Rehberi
Palma Ejderha Mağaraları
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Latin Amerika

Buenos Aires Gezilecek Yerler
Rio de Janeiro Gezilecek Yerler
İguazu Şelaleler Vadisi
Rio de Janeiro Yemekleri
Arjantin Yemekleri
Rio'da Güvenlik
Empana'da Börek Tarifi
Peru Machu Picchu
Peru'da Yeme İçme
Peru Cusco Gezilecek Yerler
Uruguay Gezilecek Yerler
Peru Lima Hakkında Bilgi
Machu Picchu'ya Nasıl Girilir
Machu Picchu'ya Nasıl Gidilir
Peru Aquas Calientes
Peru Lima Gezisi

Baltıklar-Kuzey Avrupa

Tallinn Estonya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
St Petersburg Rusya Gezilecek Yerler
Riga Gezilecek Yerler
Vilnius Gezilecek Yerler
Jurmala Riga Gezilecek Yerler
Trakai Gölü Vilnius Gezilecek Yerler
Rocca Al Mare - Tallinn Gezilecek Yerler
Paris Gezilecek Yerler
Villefranche Gezilecek Yerler
St Tropez Gezilecek Yerler
Annecy Gezilecek Yerler
Nice Gezilecek Yerler
Venedik Gezilecek Yerler
Portofino Gezilecek Yerler
Burano Gezilecek Yerler

Asya-Çin- Kırgızistan

Çin Seddi Hakkında Bilgi
Çin Seddi'ne Nasıl Gidilir
Pekin Cennet Tapınağı
Pekin Gezilecek Yerler
Pekin Yasak Şehir
Pekin Yazlık Saray
Guilin Gezilecek Yerler
Şangay TV Kulesi
Şangay Yuyuan Bahçeleri
Terracotta Askerleri
Kırgızistan'da Trekking

Paylaşın

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Bizi takip edin

Facebooktwittergoogle_plusyoutubeinstagramfoursquare

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here