Brezilya’da Yeme – İçme

Brezilya’da Nerede Ne Yenir?

Brezilya Yemekleri bölümümüzde, Brezilya Mutfağı hakkında bilgileri ve Rio de Janeiro’da mutlaka denemeniz gereken lezzetleri bulabilirsiniz.

Rio de Janeiro’da en ünlü Balık Restaurant Marius, fırsatınız olursa buraya mutlaka uğrayın.
Marius Restaurant web sitesi için:
Ayrıca burada yiyebildiğin kadar ye et ve balık restaurantları var. Türklerin en keyifli yemek yiyecekleri ülkelerden biri Brezilya , etler Churrascaria denen bir yöntemle pişiriliyor. Büyük şişler düşünün etler bu şişlerin üzerine geçiriliyor ve özel bir kömür ateşinde dönerek pişiyor. Bildiğimiz şiş kebap gibi. Masalarda yeşil ve kırmızı işaretler bulunuyor. Yeşil doymadım daha getir, kırmızı doydum demek. Et yemekleri için 15$, balık için 30$ fiyatı var.

Brezilya Yemekleri

Empanada Börekleri

Empanada Böreklerini Latin Amerika’da her yerde rastlayabilirsiniz.
Empanada Böreğini evinizde yapmak için Brezilya Yemekleri Empanada Böreği tarifimize göz atabilirsiniz.

Empanada Böreği
Empanada Böreği

Brezilya Kahvesi:

Brezilya kahveleri Dünya çapında ünlü, buraya kadar gelmişken almadan dönmeyin deriz.
Rehberimiz özellikle organik çekirdek kahveleri tavsiye etmişti. Evimizde kahve çekme makinası olmadığından biz toz olanından aldık. Bizim kahvelere göre biraz daha sert bir kahve ama biz yarım ölçek süt ve yarım ölçek su katarak yaptık nefis oldu 🙂 siz zevkinize göre bir kaç deneme yapabilirsiniz. Kahveyi en uygun nereden bulabilirim derseniz süpermarketlerde fiyat ve çeşit olarak oldukça uygun. Bizim aldığımız market “pao de acucar supermercado” denilen süpermarket.

Brezilya Yemekleri
Brezilya Yemekleri

Rio de Janeiro Alışveriş Rehberi:

Leblon plajında Pazar günü açılan açık pazardan alışveriş yapabilirsiniz. Burada pazarlık yapılabiliyor. Canga (pareo) denilen plaj giysilerinden alabilirsiniz. Ayrıca, yerlilerin sattığı takılar çok renkli ve çok güzel. Biz kolye ve canga aldık.
Ayrıca Copacabana plajının arka sokağında Pazar günü küçük bir açık pazar var. Copacabana plajı arkasındaki pazar yerini aşağıdaki haritada görebilirsiniz. Hemen yanında süpermarket “Supermarcado Pao de Acucar” var.

Rio de Janeiro Alışveriş

3 YORUMLAR

  1. Eylül 2014’te Brezilya’ya yapacağım yolculuk için araştırma yaparken size rastladım. Web sayfanız gerçekten çok faydalı. Teşekkürler.Geziniz bol olsun! 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here