Türkiye’nin en kapsamlı, en uygun fiyatlı Büyük Britanya turu denildiğinde akla ilk gelen firmanın Avrupa Rüyası olduğunu biliyor muydunuz? Tek seferde adanın tamamını; İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerini geziyorsunuz.

Avrupa Rüyası’nın Britanya turunun en güzel özelliği ise tüm ekstra turlar bedava! 11 günde 5 ülke 20 şehir gezmenin keyfini sonuna kadar sürebiliyorsunuz! Ve Avrupa Rüyası size tüm ekstra turları da hediye ediyor!

avrupa ruyasi ingiltere londra
Londra, İngiltere

 “Yurtdışı Turu yapan Avrupa Rüyası, Büyük Britanya Turları arasında en çok tercih edilen firma.”

Büyük Britanya Turu ile Gezeceğiniz Ülke ve Şehirler

İngiltere, İskoçya, İrlanda, Galler, Kuzey İrlanda. 11 Gün 5 Ülke 20 Şehir. Avrupa Rüyası’nın size ekstra turlar hediye ediyor! Ücreti ödemeden Stonehenge, Bath, Chester, Ayr Sahil Kasabası, Devler Kaldırımı, Irish Pub Turu, Stirling Kalesi, Edinburgh Kalesi ve The Kelpies Heykelleri’ni gezeceksiniz.

1. İNGİLTERE: Londra, Liverpool, Manchester, York, Newcastle, Stratford-Upon-Avon, Oxford, Stonehenge, Bath, Chester, Durham, Nottingham, Northumberland
2. İSKOÇYA: Glasgow, Edinburgh, Falkirk-Kelpies, Stirling
3. KUZEY İRLANDA: Belfast, Devler Kaldırımı
4. İRLANDA: Dublin
5. GALLER: Cardiff

İngiltere’de yaşayan profesyonel rehber eşliğinde Londra, Glasgow, Edinburgh, Glasgow, Dublin, Belfast, Cardiff gibi Britanya adasının en popüler şehirlerini keşfedeceksiniz. Müzik dünyasının The Beatles efsanesinin doğduğu şehir Liverpool’u, Sherlock Holmes’la ünlü Londra’nın Baker Street 221 B’i, Harry Potter filmlerine ev sahipliği yapan Oxford’u ve Edinburgh’u ve daha fazlasını göreceksiniz.

avrupa ruyasi turu ingiltere
Oxford, İngiltere

Her Gece Konaklamalı, En Uygun Fiyatlı İngiltere Turu

Türk Hava Yollarıile İstanbul – Londra uçuşlarını gerçekleştireceksiniz. Adada ise şehir turlarını ise Avrupa Rüyası’nın otobüsleri ile yapacaksınız. Kuzey ve İrlanda Denizleri’nde iki adet gemi yolculuğu yapacaksınız.

Avrupa Rüyası’nın Büyük Britanya turunun ücreti ise 1895 Euro. Bu ücreti tur tarihine taksitle ödeme, EFT ve havale yöntemi, kredi ile ödeme imkanınız bulunuyor.

“Avrupa Rüyası güvenilir bir firma! TÜRSAB A Sınıfı Seyahat Acentası. 10058 Belge Numarası ile Türsab websitesinden sorgulatabilirsiniz.”

3 ve 4 yıldızlı otellerde Londra, Dublin, Belfast, Edinburgh, Birmingham, Liverpool, Cardiff şehirlerinde konaklayacaksınız. Londra’da 2 gece, Edinburgh’da 2 gece konaklama bulunan turda yorulmadan şehirleri keşfedeceksiniz.

avrupa ruyasi ingiltere
Stratford, İngiltere

Konaklama yapılacak yerler: Londra (3 gece), Glasgow, Newcastle, Liverpool, Belfast, Dublin, Cardiff, Nottingham. 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama yapılır. Tek başına katılan yolcularımız eşleştirilecektir, single farkı YOK.

Büyük Britanya Turu Tarihleri

 • 1 Temmuz – 11 Temmuz
 • 25 Temmuz – 4 Ağustos Kurban Bayramı
 • 19 Ağustos – 29 Ağustos

Avrupa Rüyası Tur Fiyatı Nedir

11 gün boyunca 5 ülke 20 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı Türk Hava Yolları uçuşu ile gerçekleşen bu Britanya turunun ücreti ise 1895€’dur. Tura kayıt olmanız için ilk ödemeniz gereken ücret 245 € olup geriye kalan ücreti taksitler halinde de ödeyebiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartıyla ödeme seçenekleri bulunuyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Londra, Londra-İstanbul gidiş-dönüş Türk Hava Yolları uçak bileti
 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Holyhead-Dublin, Belfast-Cairnryan feribot biletleri
 • 10 gece konaklama (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (Uçaklı tur olduğu için 20 Kg’dır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İngiltere vize ücreti: 185€ (İstanbul) – 195€ (Ankara) – 225€ (İzmir) – Yeşil pasaporta vize gerekiyor.
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

Yaz tatili için ben bu tura gidiyorum diye karar verdiniz mi! Avrupa Rüyası Büyük Britanya turunu seçerek seyahat planları yapmayı düşünüyorsanız ve bu turda gezeceğiniz 10 harika yer aşağıda!

avrupa ruyasi irlanda dublin
Dublin, İrlanda

Büyük Britanya Turunda Gezeceğiniz 10 Harika Yer

Yaz tatili için plan yapanlar burada mı? Avrupa Rüyası Büyük Britanya turu rotasında yer alan birbirinden güzel 10 yeri incelediniz mi? 10 günlük tur boyunca rüya gibi şehirlere ve doğa harikası yerlere gitme fırsatı sunuluyor.

İşte, Büyük Britanya turunda görmeniz gereken 10 yer!

İngiltere’nin En Güzel Şehirleri

Londra, İNGİLTERE

Dünyanın en kozmopolit şehirlerinden, İngiltere’nin başkenti Londra, yılın dört mevsimi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Londra aynı zamanda, yalnızca İngiltere’yi ziyaret etmek için en iyi şehirlerden biri değil kesinlikle keşfedilmesi gereken şehirlerden biri.

Ana turistik yerler olan British Museum, London Eye, Big Ben, Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra, Londra’yı bu kadar özel kılan şehrin diğer bazı noktalarını da keşfetmek gerekiyor. Örneğin, Covent Garden gibi bazı epik alışveriş noktaları var.

Edinburgh, İSKOÇYA

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, günümüzün genç ve modern yaşam dinamizmini tarihi ve dramatik bir atmosferle birleştiriyor. Dünyanın en büyük sahne sanatları festivali, 1000 yıllık bir kale olan Arthur’s Seat ve harika manzaralara sahip kenti, her yıl en az 13 milyon kişi ziyaret ediyor.

Ana festival zamanı olan ağustos ayı boyunca, artan nüfusuyla Birleşik Krallık’ın ikinci büyük şehri haline gelen Edinburgh birbiri ardına düzenlenen festivalleriyle gönülleri fethediyor.

Dublin, İRLANDA

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri Dublin, bir köy kadar samimi ve modern, mükemmel sosyal ortamı, festivalleri, pub’ları, Dublin Körfezi’nin ve Dublin Dağları’nın müthiş manzarası ile herkese hitap eden kendi içinde bir maceraya davet ediyor. Dost canlısı bir şehir olan Dublin’de gezilecek yerleri bitirdiğinizde şehrin Howth veya Dalkey gibi büyüleyici sahil köylerine doğru keşfe çıkabilirsiniz.

Cardiff, GALLER

Galler’in başkenti ve en büyük şehri Cardiff, son on yıl içerisinde ziyaretçi sayısını %50’den fazla artırmayı başaran bir Britanya Rüyası durağı. Cardiff Koyu, Senedd, Galler Millennium Centre, 2000 yıllık Cardiff Castle ve daha pek çok gezilecek yere sahip şehir, Galler milli ragbisi ve Galler milli futbol takımının da evi. Cardiff, Fransız ve İrlandalı ragbi hayranları başta olmak üzere Avrupa’nın dört bir yanından 15 milyona yakın ziyaretçi ağırlıyor.

Belfast, KUZEY İRLANDA

Dev hikayelerine ev sahipliği yapan adanın asi ülkesi Kuzey İrlanda‘nın başkenti Belfast, Titanik efsanesine hayat veren geminin yapıldığı yer. In The Name of The Father ve The Boxer filmlerine ev sahipliği yapmış olan Belfast, adanın Orta çağı yaşatan nadir şehirlerinden.

Oxford – İNGİLTERE

Harry Potter filmleri ile ünlü olan İngiltere’nin eğitim şehri Oxford, aynı zamanda İngiltere’nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Dünyaca ünlü Oxford Üniversite’sinin en çok fotoğraflanan binaları olan Radcliffe Camera, Bridge of Sighs, Sheldonian Theatre ve Bodleian Kütüphanesi’ni gezebilirsiniz.

Yaz için seyahat planlarını yaparken Stratford upon Avon, Oxford, Stonehenge, The Kelpies Heykelleri, Devler Kaldırımı rotanıza eklemeyi unutmayın. Avrupa Rüyası’nın Britanya turu ile bu harika 5 yeri gezebilirsiniz. 

Stonehenge  – İNGİLTERE

İngiltere‘nin en çok ziyaret edilen turistik noktalarından Stonehenge, insanlık tarihi için önemli yerlerden. Neolitik taş devri ile bronz çağı dönemlerine ait taş yapıları görebileceğiniz Stonehenge, İngilizce’de asılı taşlar anlamına geliyor. Halen daha o çağda taşların oraya nasıl getirildiği düşünüldüğü Stonehenge’i, görmeden İngiltere’den dönmeyin.

The Kelpies Heykelleri – İSKOÇYA

The Kelpies heykelleri, Edinburgh ile Glasgow arasında yer alıyor. Yaklaşık 30 metre boyunda, tamamıyla metalden yapılmış at başı heykelleri olan The Kelpies, İskoçya’nın önemli simgelerinden. Yükselen ve endüstriye geçişte kullanılan tarihi mirasının atlar olması sebebiyle at heykelleri seçilmiştir. İskoçya’yı keşfederken bu heykelleri de görmekte fayda var!

Devler Kaldırımı – KUZEY İRLANDA

Kuzey İrlanda’da bulunan Giant’s Causeway yani Devler Kaldırımı, yeryüzündeki ilginç jeolojik oluşumlar arasında. 1980’li yıllarda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen Devler Kaldırımı 40.000’e yakın sütun ve irili ufaklı mağaralardan oluşuyor. Devler Kaldırımı basamaklarında yürüyüp dev hikayelerini dinlemeden geri dönmeyin.

Stratford upon Avon – İNGİLTERE

Hamlet, Romeo ve Juliet, Macbeth gibi dünyaca ünlü tiyatro oyunlarının yazarı Shakespeare’in doğduğu kasaba Stratford Upon Avon, İngiltere’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Shakespeare’in kemiklerinin gömülü olduğuna inanılan Trinity Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Shakespeare hikayelerine hazır olun!

https://www.youtube.com/watch?v=l5Fqe3wFi8g&t=1s

Avrupa Rüyası’na Nasıl Başvuru Yaparım

Avrupa Rüyası turlarına www.avruparuyasi.com.tr  sitesinden başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz.

Web sitesinde yer alan canlı sohbet hattından Avrupa Rüyası yol danışmanlarına kafanıza takılan soruları sorabilir, başvuru adımlarını öğrenebilirsiniz.

0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurarak size uygun Avrupa turunu ve uygun tarihi seçerek tura katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası tatil fırsatlarını, erken kayıt indirimlerini ve sınırlı kontenjanları kaçırmayın! Avrupa Rüyası turlarına başvuru için geç kalmayın, koltuğunuzu kaptırmayın!

1 YORUM

 1. gerçekten gezilmesi gereken bir coğrafya. özellikle devler kaldırımı, edinburgh festivalleri, moher kayalıkları, sheakspeare in doğduğu kasaba, londra ve dublin etkileyici yerler. machester da izlediğim everton maçının keyfi de ayrı bir zevkti. güzel anlatım olmuş. umarım sizlerle de gider görürsünüz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here