Ekonomik Seyahat Rehberi’nde, seyahatinizi planlarken ve seyahatiniz sırasında tasarruf sağlayabileceğiniz konulara değindik.

Ekonomik Seyahat Rehberi

Ekonomik Seyahat rehberimizin ilk maddesinde uçak bileti ve konaklama yer alıyor.
Yurtdışında seyahatin ana kalemleri uçak bileti, yemek ve konaklama şeklinde sıralanabilir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ekonomik seyahat etmek için ilk önce gideceğiniz bölgenin düşük ve yüksek sezon tarihlerini öğrenin, en yüksek sezonu tercih etmezseniz ekonomik uçak bileti bulabilir ve otel rezervasyonunuzu daha ucuza yapabilirsiniz. Uçak biletini mümkün olduğunca önceden alırsanız, ucuz bilet bulma şansınız artar.
Ucuz uçak bileti almak için diğer bir yöntem ülkelerin, devlet havayolları dışındaki özel havayollarını da kontrol etmeniz olacaktır. Özel havayollarının konforunun biraz daha düşük olacağını unutmayın.

Yurtdışında Ekonomik Yeme İçme Nasıl Olur?

Ekonomik Seyahat rehberimizin bir diğer maddesi ise yemek;
Ekonomik yemek için şehrin meydanında turistleri uğrak yeri olan restaurantları tercih etmeyin. Mutlaka menüyü isteyin. Bazı yerlerde 2 veya 3 çeşit içinde bulunduran ekonomik menüler olur, onları tercih edin. Gitmeden önce gideceğiniz şehrin city food denilen yiyeceklerini araştırın. Bunlar bizim simit veya poğacamıza denk gelir.
Pazar yeri ve marketten alacağınız yiyecekler de çok ekonomik olur. Bu çeşit yiyecek alırsanız odanızda yiyebilmek için valizinize plastik çatal, kaşık,bıçak, bardak ve tabak koymayı unutmayın. Market alışverişi için sırt çantanızda poşet bulundurun. Yurt dışında çoğu market poşet vermiyor veya satın almanız gerekiyor.
Şehirler arası yollar için yanınızda kayısı, incir, kuru üzüm, ceviz, fındık gibi kuru yemişler almanız faydalı olabilir. Özelikle çocukla yapılan seyahatlerde atıştırmalık olarak faydalı olabiliyor. Ayrıca yolda durulan yerlerde her şey daha pahalı olabiliyor. Gideceğiniz yerin şehir kartı olup olmadığını kontrol edin. Bu kartlarla genelde metro ve otobüs ağlarında bedava seyahat edebilirsiniz. Ayrıca bir çok önemli müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Konaklamayı bedavaya getirmek için couchsurfing ve hospitality club seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eğer bunlardan birisini tercih ederseniz, mutlaka kalacağınız yerin yorumlarını okuyun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here