Ana sayfa Seyahat Rehberi Ekonomik Seyahat

Ekonomik Seyahat

1057
0
Tokyo Gezilecek Yerler
Tokyo Gezilecek Yerler

Ekonomik Seyahat Rehberi’nde, seyahatinizi planlarken ve seyahatiniz sırasında tasarruf sağlayabileceğiniz konulara değindik.

Ekonomik Seyahat Rehberi

Ekonomik Seyahat rehberimizin ilk maddesinde uçak bileti ve konaklama yer alıyor.
Yurtdışında seyahatin ana kalemleri uçak bileti, yemek ve konaklama şeklinde sıralanabilir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ekonomik seyahat etmek için ilk önce gideceğiniz bölgenin düşük ve yüksek sezon tarihlerini öğrenin, en yüksek sezonu tercih etmezseniz ekonomik uçak bileti bulabilir ve otel rezervasyonunuzu daha ucuza yapabilirsiniz. Uçak biletini mümkün olduğunca önceden alırsanız, ucuz bilet bulma şansınız artar.
Dünya’nın en iyi havayollarından biri olan THY ile uçmak isterseniz THY Uçak Bileti seçeneklerine www.birucak.com’dan bakabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak için diğer bir yöntem ülkelerin, devlet havayolları dışındaki özel havayollarını da kontrol etmeniz olacaktır. Özel havayollarının konforunun biraz daha düşük olacağını unutmayın.
Tatile çıkmanın en kolay yolu olan www.birucak.com, yurt içi ve yurt dışı Ucuz Uçak Bileti seçeneklerini basit ve kullanışlı arayüzü ile karşınıza çıkarıyor. Kusursuz bir tatil için her şeyi sizin için düşünen www.birucak.com ile siz de en Uygun Uçak Bileti seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir ve sevdiklerinizle birlikte yeni yerler görürken, anın keyfini yaşayabilirsiniz.

1. Birucak.com nedir?

Birucak.com, servis ile hizmet karşılaştırması yapmanıza olanak sağlayan bağımsız bir web sitesidir. Kolay kullanılabilen arayüzü sayesinde sizin için en uygun olan hizmetleri kolay bir biçimde ve ücretsiz olarak belirleme olanağına sahipsiniz.

2. Birucak.com sonuçları belirli bir kuruluşa ağırlık veriyor mu?

Seul Gezilecek Yerler
Seul Gezilecek Yerler

Birucak.com tamamen bağımsız bir web sitesidir ve sunmakta olduğu servisleri ile sadece sizin için en uygun olan sonuçları sunmayı hedeflemektedir.

3. Birucak.com bilgilerin güncelliğini ne şekilde ve nasıl korumakta?

Birucak.com gelişmiş teknolojik altyapısı ve alanında oldukça uzman olan kadrosuyla sizin için en güncel bilgileri sunmak için çalışmaktadır. Bütün ücret ve hizmet verileri ilgili kuruluşların resmi web sitelerinden alınmaktadır.

4. Bu servisler için ücret ödemem gerekli mi?

Birucak.com’un sağlamakta olduğu kıyaslama ve karşılaştırma servisleri tamamen ücretsizdir.

Yurtdışında Ekonomik Yeme İçme Nasıl Olur?

Ekonomik Seyahat rehberimizin bir diğer maddesi ise yemek;
Ekonomik yemek için şehrin meydanında turistleri uğrak yeri olan restaurantları tercih etmeyin. Mutlaka menüyü isteyin. Bazı yerlerde 2 veya 3 çeşit içinde bulunduran ekonomik menüler olur, onları tercih edin. Gitmeden önce gideceğiniz şehrin city food denilen yiyeceklerini araştırın. Bunlar bizim simit veya poğacamıza denk gelir.
Pazar yeri ve marketten alacağınız yiyecekler de çok ekonomik olur. Bu çeşit yiyecek alırsanız odanızda yiyebilmek için valizinize plastik çatal, kaşık,bıçak, bardak ve tabak koymayı unutmayın. Market alışverişi için sırt çantanızda poşet bulundurun. Yurt dışında çoğu market poşet vermiyor veya satın almanız gerekiyor.
Şehirler arası yollar için yanınızda kayısı, incir, kuru üzüm, ceviz, fındık gibi kuru yemişler almanız faydalı olabilir. Özelikle çocukla yapılan seyahatlerde atıştırmalık olarak faydalı olabiliyor. Ayrıca yolda durulan yerlerde her şey daha pahalı olabiliyor. Gideceğiniz yerin şehir kartı olup olmadığını kontrol edin. Bu kartlarla genelde metro ve otobüs ağlarında bedava seyahat edebilirsiniz. Ayrıca bir çok önemli müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Konaklamayı bedavaya getirmek için couchsurfing ve hospitality club seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Eğer bunlardan birisini tercih ederseniz, mutlaka kalacağınız yerin yorumlarını okuyun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here