Guilin Gezilecek Yerler-Guilin Görülecek Yerler

Guilin Gezilecek Yerler, Fil Hortumu Tepesi, Lijiang River Nehri yazımızda Guilin Hakkında Bilgi ve Guilin Gezi Rehberini bulabilirsiniz. Çin’de Gezilecek Yerler arasında ilk sıralardaki Guilin; doğa harikası kaya ve tepe oluşumları ile cennet gibi yer.

Guilin Gezilecek Yerler

Guilin Gezilecek Yerler
Guilin Gezilecek Yerler

Turistler buraya yıllardır şairlere ve ressamlara ilham kaynağı olmuş Guilin’in muhteşem doğal güzelliklerini görebilmek için geliyorlar. Bunun en güzel yolu ise Li nehri üzerinde bir tekne turuna katılmak.

Guilin Lijiang River Nehri
Guilin Lijiang River Nehri

Li nehri üzerinde yaptığımız unutulmaz gemi yolculuğu sırasında milyonlarca yılda oluşmuş bu cennet gibi bölgeyi hayranlıkla seyrediyoruz. Bu bölge Çin’in güneyinden Vietnam’ın kuzey bölgelerine kadar ulaşıyor. Konumu nedeniyle yarı tropik iklime sahip olan Guilin’de hava genellikle sıcak ve nemli olduğundan her mevsim turist akınına uğruyor. Bizim tekne turu yaptığımız sırada hafif sis nedeniyle vadi masalsı ve mistik bir manzaraya sahipti.

Guilin Gezi Rehberi
Guilin Gezi Rehberi

Nehir turu yaklaşık 5 saat sürüyor ve öğle yemeğimizi de teknede yiyiyoruz. Daha sonra yeşil çay ve yasemin çayı karışımı olan çay ikram ediliyor. Guilin ayrıca ipekleriyle de çok ünlü bir bölge olduğundan nehir turumuzun anısına herkese ipek fular hediye ediliyor . Bu arada birbirinden güzel manzaralar ardarda sıralanıyor.

Çin Gezilecek Yerler
Çin Guilin Lijiang River Nehri

Her bölgenin ayrı birer efsanevi hikayesi var. Bunlardan en ilginç olanı ise hiç kuşkusuz 9 at tepesi . Bize anlatılan hikayesi ise şöyle: Maymun Kral kendi atlarını cennetten Li Nehrine getiriyor. Bir ressam bu atları görüyor ve o kadar beğeniyor ki onların resmini yapmak istiyor ama ne yazık ki atlar ondan çok korkuyorlar ve bu tepeye doğru koşup kaçıyorlar ve hepsi birbirinden farklı at figürleri (yatan, şaha kalkmış, koşan atlar) bu tepenin yamacında beliriyor. 9 at figürünün tamamını görebilen kişinin yaşamı boyunca çok başarılı olacağına ve bir sonraki hayat sınavı ne olursa olsun kazanacağına inanılıyor.

Guilin Gezilecek Yerler
Guilin 9 At Tepesi

Guilin Gezilecek Yerler turumuzun sonunda küçük bir çarşıya geliyoruz. Burada biraz gezme fırsatı buluyoruz. Çin’de bütün çarşılar bana çok renkli ve eğlenceli geliyor.

Guilin Hakkında Bilgi
Guilin Çarşı

Daha sonraki durağımız Fil Hortumu tepesi; gerçekten de hortumunu suya daldırmış bir fil şekli görülüyor. Burası eski yıllardan beri kutsal olarak kabul ediliyor. Eşsiz güzellikteki bu tepe kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Dönüşümüzü ise otobüs ile yapıyoruz.

Çin Gezilecek Yerler
Guilin Gezisi
Guilin Gezi Rehberi
Guilin Gezi Rehberi
Guilin Hakkında Bilgi
Guilin Gezisi
Guilin Gezilecek Yerler
Guilin Gezilecek Yerler

Guilin, Fil Hortumu Tepesi:

Giriş Ücreti: CNY 75

Giriş Saatleri:

06:30-21:30 (Nisan-Kasım)

07:00-21:30 (Aralık-Mart)

Gezmek için gerekli süre: 30 dk

Otobüs: No:2, 16, 23, 57, 58 ve Gezi otobüsü (Sightseeing bus) No:1

İnilecek Durak: Xiangshan Park

Guilin Nerede? Guilin’e Nasıl Gidilir?

Guilin Çin

Guilin Gezilecek Yerler, Fil Hortumu Tepesi, Lijiang River Nehri yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here