Ana sayfa Seyahat Rehberi Kediyle Seyahat Edeceklere Öneriler 

Kediyle Seyahat Edeceklere Öneriler 

3117
0

Kediler en çok sahiplenilen evcil hayvanlardır. Onlarla oyun oynarken ve bakımlarını yaparken keyifli anlar yaşar, en sevdiği mamayı iştahla yiyişini mutlulukla izlersiniz. Öyle bir zaman gelir ki seyahate çıkarken de kedinizi yanınızdan ayırmak istemezsiniz. Kediniz ile seyahate çıkacaksanız ve gideceğiniz yer bir ev değilse, bu durumda konaklayacağınız mekanın sevimli dostunuzu kabul edip etmeyeceğini mutlaka yola çıkmadan araştırmalısınız. Kedinizle birlikte otel kapısında beklememek için bunu yapmanız önemlidir.

Kalacağınız ortamda kediniz ile birlikte konaklamayı garantilediğinizde, kediniz ile seyahat planları yapmaya başlamalısınız. Öncelikle tanımadığı bir ortama girdiğinde ve seyahat ederken kendinizin strese girmemesi için onun rahatını düşünmelisiniz. Çünkü o rahat edemezse, siz de tüm yolculuk boyunca huzursuz olursunuz. Eğer kediniz ile tren, otobüs ya da uçak yolculuğu planlıyorsanız, seyahat esnasında kedinizin, sizin ve çevrenizdekilerin rahat etmesi için bir kedi taşıma çantası edinmelisiniz.

Yolculuk hazırlığı

Yolculuk günü geldiğinde bazı önlemleri almalısınız.  Kedinizin tuvalet, yemek ve su ihtiyacını yola çıkmadan önce gidermelisiniz. Toplu taşıma ile seyahat edecekseniz bir ayrıntıyı da atlamamanızda fayda var. Onu yanınızdaki koltuğa koyabilmeniz için yanınızdaki koltuğu da ona ayırtmanız gerekecektir. Böylelikle kedinizin yan koltuğuna taşıma çantasını yerleştirebilirsiniz. Eğer pratik bir çanta edinirseniz çok daha rahat edersiniz. Örneğin koltuk mesafesine uygun ölçülerde seyahat tipi katlanır bir taşıma çantası çok daha pratik olacaktır. Kedinizin taşıma çantasının altına bir koltuk örtüsü de serebilirsiniz. Bu sayede kedi tüyü, mama kırıntıları örtü üzerinde kalır, temizlikle uğraşmazsınız.

Eğer klimalı bir seyahat ortamı söz konusu ise kedinizin üşümemesi açısından yanınıza bir kedi battaniyesi de almalısınız. Kediniz için hazırlayacağınız çantaya bir mama kabı ve kuru kedi maması koyarak yol boyunca acıktığında onu besleyebilirsiniz. Onun su ihtiyacını da düşünerek bir seyahat suluğunda temiz su da bulundurmalısınız. Molalar sırasında kedinizin hareket etmesini ve hava almasını sağlamayı unutmayın.

Kedinizle keyifli ve rahat bir seyahat yapmak için ihtiyacınız olan tüm pet shop ürünlerini petza.com.tr’de bulabilirsiniz. Farklı modellerde kedinizin boyutlarına uygun seyahat çantaları, seyahatlere özel mama ve su kapları, kuru ve yaş kedi maması ve tüm kedi ihtiyaçlarını Petza’nın web sitesini ziyaret ederek kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sitede yer alan kedi koleksiyonu bölümünde kuru mama, konserve mama, vitamin ve besin desteği, kedi ödülleri, tırmalama tahtaları, mama ve su kapları, WC ürünleri, kedi yatakları, temizlik, bakım ve seyahat ürünleri, kedi tasmaları ve oyuncakları, sağlık ürünleri, kedi kapıları ve kafesleri bulabilirsiniz.

Petza
Petza

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here