Monaco Fontvieille Gezi Rehberi

Monaco Fontvieille Gezi Rehberi yazımızda, Monaco Fontvieille Yapılacak Şeyler, Monaco Fontvieille Nasıl Gidilir, Monaco Fontvieille Gezilecek Yerler hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Monaco Fontvieille Gezi Rehberi

Monaco Gezilecek Yerler yazımızın üçüncü bölümünde Monaco Fontvieille Gezilecek Yerler Bölgesi bulunuyor. Burası tamamen denizden kazanılarak yapılmış bir bölgedir. Burada alışveriş merkezi ve restaurantlar bulunuyor. Mc Donalds gibi uygun fiyatlı bir restaurant ve Carrefour gibi marketleri burada bulabilirsiniz.

Buradaki küçük marinanın çevresinde restaurantlar ve kafeler sıralanıyor. Yürüyüş yapan, restaurantlarda yemek yiyen ve kafelerde zaman geçiren Monacoluları ve Turistleri buralarda görebiliyorsunuz. Monaco’nun diğer büyük Port Hercule Marina’sının çevresine göre bu bölge biraz daha sakin.

Monaco Prensi Albert’ın Otomobillerinin Sergilendiği bir müze de Fontvieille’de ziyaret edilebilir.

Monaco Prensi Albert’ın sayıları yaklaşık 100 adet olan Antika Otomobilleri sergileniyor. Eğer Antika Otomobillere meraklıysanız bu müzede yaklaşık yarım gününüzü geçirebilirsiniz. Antika Lincoln, Cadillac, Nash Healey gibi markaların 19. yy başlarından 1950’li yıllara kadar ürettikleri arabalar ve Antika Ralli otomobillerini müzede görmek mümkün.

Formula 1 (F1) pilotlarının önceden kullandığı yarış otomobillerinin sergilendiği bölümde ise 10’dan fazla yarış aracı bulunuyor.

Fontvieille bölgesinin fotoğraflarını ise en güzel Monaco Ville Eski Şehir Bölümünden çekebilirsiniz.

Bölgede bulunan Alışveriş Merkezindeki fiyatlar, Monaco’daki diğer yerlere göre daha uygun. Ayrıca, burada bir çok markayı birarada bulabilirsiniz. Alışveriş Merkezinin alt katına indiğinizde ise fast food tarzı restaurantlara rastlayabiliyorsunuz.

Monaco Fontvieille Google Map Konumu

Monaco Prensi Albert’ın Otomobil Müzesi ve Monaco Fontvieille Alışveriş Merkezlerinin Google Map Konumlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Monaco Fontvieille Haritada Görün

Monaco Fontvieille Ulaşım:

Monaco’ya; Nice’ten 100 nolu hat ile ulaşabilirsiniz. Monte Carlo durağında indikten sonra Monaco’nun 5 ve 6 nolu hatları ile Monaco Fontvieille bölgesine gidebilirsiniz. Daha sonra yolun üzerindeki asansörlerle Fontvieille’e inebilirsiniz. Monaco tepeler üzerine kurulu olduğundan bir çok yere ulaşım asansörlerle sağlanmış.
Monaco Otobüs Hatları

Monaco Fontvieille Gezi Rehberi
Monaco Fontvieille Gezi Rehberi
Monaco Fontvieille Gezi Rehberi
Monaco Fontvieille Gezi Rehberi
Monaco Fontvieille Gezi Rehberi
Monaco Fontvieille Gezi Rehberi

Monaco Fontvieille Gezi Rehberi, Monaco Fontvieille Yapılacak Şeyler, Monaco Fontvieille Nasıl Gidilir, Monaco Fontvieille Gezilecek Yerler yazımızı beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir

Monaco Gezilecek Yerler Ana Sayfasına Git

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here