Nice Yeme İçme Rehberi – Nice Yemekleri

Nice Yeme İçme Rehberi – Nice Yemekleri yazımızda Nice Nerede Ne Yenir, Nice Mutfağı, Fransız Yemekleri, Fransız Mutfağı, Nice Restaurantları hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Nice Yeme İçme Rehberi – Nice Yemekleri

Nice mutfağı, bir akdeniz deniz şehri olmasının bütün özelliklerini içinde barındırır. Yöreye özgü, taze sebze, meyve ve balık bu mutfakta bolca kullanılan ürünlerdendir. Ayrıca leziz Fransız Peynirlerini pazarlarda ve marketlerde bulabilirsiniz.

Nice Salatası (Salade Niçoise): Domates, zeytin, salatalık, yeşillikler ve balık parçalarından hazırlanan salataya, isteğe bağlı olarak sos, yumurta ve soğan da ekleyebilirsiniz.

Balık Çorbası (Bouillabaisse veya La Soupa de Pei): Nice’te farklı şekillerde ve tariflerle hazırlanan balık çorbası çeşitleri bulunmaktadır. Genellikle Kırlangıç ve İskorpit balıkları kullanılan çorbalar soğan, domates, patates gibi sebzelerle birlikte pişirilerek servis edilir.

Moules Marinieres : Midye ve patates kızartmasından oluşan menü bu bölgede çok meşhur.

Nice Pizzaları: Nice’in pizzaları çok meşhurdur. Bu bölgede İtalyan Mutfağı’nın etkisi çok büyüktür. Nefis taze malzemelerle hazırlanan pizzalar yörenin en meşhur lezzetlerindendir.

Dondurmalar: Nice bölgesinde tatlı olarak, taze meyvelerden hazırlanan, serinletici lezzetler olarak sunulan dondurmalar en çok tüketilen tatlılar arasındadır.

Beğendiğim bir dondurmacıyı burada bulabilirsiniz.

Amorino Dondurmaları Google Map Konumu

Nice Yeme İçme
Nice Dondurmaları
Nice Yeme İçme
Nice Dondurmaları

Tarte Tropezienne: Alman pastasına benzeyen Tarte Tropezienne St. Tropez’den başlayarak bu bölgede en çok bulunan yerel lezzetlerdendir. İçi özel bir krema ile kaplı üzeri ise şekerli olan Tarte Tropezienne Güney Fransa’nın en sevilen tatlılarından biridir.

Nice Alışveriş Rehberi
Place Massena’da Yılbaşı Tezgahları

Pate: Domates, salatalık, yeşil biber, peynir ve salam gibi malzemelerin, Fransız Ekmeğinin içine konularak hazırlandığı sandviçleri, buradaki bir çok kafede bulabilirsiniz.

Nice Yemekleri

Nice Yemekleri Başak Ergin Design Önerileri ve Fotoğrafları:

Nice Yemekleri
Nice Yemekleri

Fransız usulü kalamar ve patates kızartması çok tercih ediliyor.Patates kızartmasının altta domates sosu üstte beyaz sarımsaklı sosu harika.

Nice Yemekleri
Nice Yemekleri
Nice Yemekleri
Nice Yemekleri

Carpaccio sevenlere burada yemelerini öneririm, oldukça basarılıydı.

Nice Yemekleri
Nice Yemekleri

Sahildeki Ark Restaurant’ta Fransız Yemeklerini deneyebilirsiniz. Ark Restaurant Google Map Konumu

Nice Yemekleri
Nice Yemekleri

Nice Yemekleri ve Nice Yeme-İçme Rehberi yazımızı beğendiyseniz Fransa ile ilgili diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here