Paris Gezi Rehberi yazımızda Paris’in 1. Nolu Yürüyüş Rotasını bulabilirsiniz. Bu yazımız Paris Gezilecek Yerler yazımızda bulunan ve en çok tercih edilen yerleri yürüyerek gezebilmeniz için hazırlanmıştır.

Paris Gezi Rehberi

Charles de Gaulle Anıtı’nda başlayıp Notre Dame’da sona eren bu yürüyüş rotasıyla Paris’in bir çok önemli noktasını görmüş olursunuz. Champs Elysees caddesinden, Concorde Meydanı’na doğru yürümeye başlıyoruz. Cadde üzerinde bir çok ünlü bir Fransız restaurantını, kafesini ve şık mağazaları görebilirsiniz. Mağazaların ve kafelerin bulunduğu bölümü geçtiğinizde, sağınızda Petit Palais (Küçük Saray) ve Grand Palais (Büyük Saray) yer alacak. Sergi salonu olarak kullanılan bu mekanları ziyaret etmeniz mümkün. Bu iki sarayın arasından ilerleyip Pont Alexander III görülebilir.

Pont Alexander III Google Map Konumu

Aynı yoldan geri dönüp ilerlediğinizde, Concorde Meydanındaki Dikilitaşı görebilirsiniz, daha sonra Tuileries Parkını göreceksiniz. Eiffel Kulesi ve Musee d’Orsay sağınızda, Madeleine Kilisesi solunuzda kalacak. Yolunuza düz devam edip, Tuileries parkından geçtiğinizde Louvre Müzesi girişindeki modern piramit önünüze çıkacak. Piramit önünüzde kalacak şekilde sağ tarafa dönüp, yolunuza devam ettiğinizde Seine Nehri’ni göreceksiniz. Pont Neuf’a gelene kadar yürümeye devam edin, köprüyü geçip Latin Quarter’a doğru yürüyün, Ile de la Cite üzerinde Notre Dame Katedralini göreceksiniz.
Yol tarifini Google Map’ten Detaylı Olarak Görmek İsterseniz.
Yürüyüş Yolu Haritada Gösterimi: Google Map Konumu için : 

Paris Gezi Rehberi Yazısını beğendiyseniz bunlar da ilginizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here