Türkiye’nin dijital hava yolu Pegasus, deneyimli çalışanları ile hizmet vermeye devam ediyor. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Pegasus, her bütçeye uygun uçak bileti fırsatları sunuyor.
‘’Sen Yeter ki Uçmak İste’’ sloganı ile hareket ederek yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışı birçok destinasyon için farklı kampanyalardan yararlanılmasını sağlıyor. Pegasus Hava Yolları ile seyahat etmek için bilet araması yapıldığında her bütçeye uygun uçak bileti fiyatlarına sahip olduğu görülüyor. Uçak bileti fiyatlarını etkileyen birçok neden var ancak en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak için yapabileceğiniz bazı yöntemler de mevcut.

Seyahat Tarihleri Esnek Tutulmalı

Uçak bilet fiyatları, seyahate çıkılacak dönemler için farklılık gösterebiliyor. Ülkemizde çoğunlukla bayram, yılbaşı gibi dönemler için tatil planı yapıyor. Ayrıca okulların tatil olduğu Haziran-Temmuz ve Ağustos ayları da tatile çıkmak için en çok tercih edilen dönemler. Hal böyle olunca uçaklarda da doluluk fazla oluyor. Yer bulmak bile zor bir hal alıyor. Tatil dönemlerini planlarken esneklik şansı varsa, herkesin tercih ettiği tatil dönemlerinden farklı tarihlerde seyahat planlaması yapmak ucuz uçak bileti bulmak konusunda da şansı arttıracaktır. Ama yinede bu tarihler için plan yapılmışsa ya da başka tarihler için tatil seçeneği mümkün değil ise uçak bileti fiyatlarını sık sık takip etmek ve Pegasus’un kampanyalarından haberdar olmak işe yarayabilir. Seyahat tarihinden çok önce bilet almak da uygun fiyata uçmak için yardımcı olacaktır.

Fiyatların En Uygun Olduğu Zamanlarda Uçak Bileti Alınmalı

Hafta sonu tatili daha çok tercih edilir, bu sebeple de hafta sonu uçuşları daha yüksek fiyatlı olabilir.
Hafta içi uçmak, hafta sonuna göre daha uygun fiyatlarla uygun olabilir. Uygun fiyatlı uçak bileti alabilmek için; Çarşamba ve Perşembe öğleden sonra ya da; Salı ve Cumartesi günleri tercih edilebilir. Seyahat gününden yaklaşık 1 ay önce alınacak olan uçak biletleri en uygun olanları.
Türkiye’de seyahat etmek için en uygun zaman Mayıs ayı olarak görülüyor. Tabii tatil dönemleri ve hafta sonlarına denk gelmeyen tarihler seçmeye özen göstermekte yarar var.

Uçak Bileti Erken Alınmalı

Özellikle yoğun seyahatlerin olduğu dönemlerde son dakika alınan uçak biletlerinin fiyatları yüksek olabiliyor. Uçak bileti fiyatlarında günlük, saatlik olarak değişiklikler meydana gelebiliyor. Uçak bileti fiyatları son haftalarda artabildiği için tatil planı belli ise en az 2-3 ay öncesinden uçak bileti almak, uygun fiyatları yakalamaya yardımcı olacaktır.

Uçak Biletini Geç Almanın Avantaja Dönüştüğü Durumlar

Uçaklarda istenilen doluluk oranına erişilemediği durumlarda, bilet fiyatlarında düşüşler de meydana gelebilir. Pegasus’un e-posta listesine kayıt olursanız, arama kriterlerinize uygun uçak bileti olması durumunda haber veriliyor. Ayrıca dönem dönem yapmış oldukları kampanyalardan da haberdar olunabilir. Nadiren de olsa, uçuş zamanı yaklaştıkça bilet fiyatlarında düşüşler yaşanabilir. Takip etmekte fayda var.

Farklı Rotalar Seçilmeli

Gidilecek yere pahalı bir bilet alarak gitmek yerine, nereye yönelik kampanya ya da uygun fiyatlı bilet varsa orayı tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Pegasus’un dönem dönem gerçekleştirmiş olduğu kampanyaları https://www.flypgs.com/ üzerinden takip ederek ucuz uçak bileti sunan bir kampanyayı yakalayıp seyahatlerinizi ona göre planlayabilirsiniz. Ünlü ve turistik yerler sadece uçak bileti açısından değil, diğer giderler içinde maliyetli olabilir. Farklı rotalar denemekten çekinmeyin.

Pegasus Mail Listesine Kayıt Olunmalı

En uygun uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak istiyorsanız şunu bilmelisiniz: Genellikle promosyonlu koltuk sayıları çok azdır; bu yüzden acele etmek gerekir. Bunun en kolay yolu ise; Pegasus’un mail listesine kayıt olmak. Her türlü kampanya için sizi bilgilendiriyorlar ve en erken sizin haberiniz oluyor. Böylece sınırlı sayıdaki promosyonlu koltuklara sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here